Enerji-Bir-Sen’den milletvekillerine ziyaret

Enerji Bir-Sen Çankırı İl Yönetimi milletvekilleri Hüseyin Filiz ve İdris Şahin’i ziyaret etti.

Ziyarete Enerji Bir-Sen Çankırı İl Temsilcisi Mehmet Serin, İl Sekreteri Ahmet Gültekin, İl Mali Sekreteri Cemil Özdemir ve İl Yönetim Kurulu üyesi Hasan Tunca katıldılar.

Ziyaret kapsamında ilk önce milletvekili ve TBMM Bilim, Sanayi ve Teknoloji Komisyonu üyesi Hüseyin Filiz Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki makamında ziyaret edildi.

İl yönetimi adına sorunları ileten İl Temsilcisi Mehmet Serin, MKE kurumu’nun yeniden yapılandırılması ile ilgili kanun çalışmaları hakkında bilgi almak ve bu konuda bir farkındalık oluşturarak çözüm sürecini hızlandırmak için destek istedi.

Serin; “Enerji, sanayi ve madencilik alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum örgütü olarak; şehirlerin ve ülkelerin gelişmesinin üretim (sanayi) ve hizmet sektörünün gelişmesinden geçtiğini düşünüyoruz. Bu bağlamda Çankırı’nın gelişmesine çok büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz organize sanayi bölgesinin kurulmasında ve yatırımcıların bu bölgeye çekilmesi konusundaki yoğun çabalarından dolayı Sn. Hüseyin Filiz’e çok teşekkür ediyoruz. “  dedi.

Filiz ise; “Sanayi ve üretimin içinden gelen birisi olarak sıkıntıları çok iyi biliyor ve Çankırı’mızdaki sanayinin gelişmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Çankırı’daki özel sanayi kuruluşları olsun, MKE ve Makas Fabrikası gibi kamu kurumları olsun sorunlarının çözümü, üretim ve istihdamın artması için elimizden gelen gayreti gösterdik, bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz. Yeni kurulan organize sanayi bölgesinin Çankırı için hayati öneme sahip olduğunu düşünüyor, yatırımcı sayısının artması için arayışlarımıza devam ediyoruz. Yatırımcı Japon Firması, ilgili oda ve kuruluşlara kayıtlarını yaptırarak yatırım sürecini başlatmıştır. Yeni kurulacak OSB’ye Ankara’dan daha kolay ulaşımı sağlamak için Ankara, Çubuk, Tüney hattından yeni bir yol açılması için girişimlerimiz devam etmekte olup bu konu ile ilgili en kısa sürede Ulaştırma Bakanı ile görüşeceğim.” dedi.

Daha sonra Çankırı Milletvekili ve TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu Üyesi İdris Şahin’i ziyaret eden il yönetimi talepleri konusunda destek istedi.

Şahin de; “MKE Kurumundaki sorunların komple bir yapılandırma ile temelden çözülmesi gerekir. Bu sürecin başlaması ve olumlu bir neticeye ulaşarak çözümü noktasında elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi.

Ziyaret sonrası bir değerlendirme yapan İl Temsilcisi Mehmet Serin; “Gösterdikleri ilgi ve misafirperverlikten dolayı milletvekilleri Hüseyin Filiz ve İdris Şahin’e teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz.” dedi.