Emniyetten öğrencilere mont

Çankırı Merkeze bağlı İç Yenice köyü İlkokulu öğrencilerine, İl Emniyet Müdürü Ali Murat Dağlı tarafından mont hediye edildi.

Çankırı Valiliği tarafından uygulamaya konulan “Her Okula Bir İl Müdürü” projesi kapsamında, Çankırı Merkeze bağlı İç Yenice köyünden sorumlu olan Çankırı Emniyet Müdürü Ali Murat Dağlı, öğrencilere mont hediye etti.

İç Yenice köyü ilkokulunda öğretim gören 14 öğrenciye mont hediye eden Emniyet Müdürü Dağlı, kış ayı yaklaştığı için böyle bir program organize ettiklerini belirterek, “Bu okulda 14 öğrencimiz var. Geçen hafta bu öğrencilerimizin beden ölçüleri alındı ve bugünde kendilerine hediyelerini vereceğiz. Önümüz kış olduğu için mont vermeyi uygun bulduk” ifadelerini kullandı.

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan ise, il müdürleriyle okulları eşleştirdiklerini ve her müdüre bir okulun sorululuğunu teslim ettiklerini belirtti.

Başlattıkları proje ile okullardaki eksiklikleri tamamlamayı hedeflediklerini belirten Vali Özcan, “Bu yıl böyle bir uygulama yaptık ve il müdürleriyle okulları eşleştirdik. Müdürlerimiz, eşleştikleri okullarla ilgilenecekler.  Bu uygulamayı ilk olarak Çankırı merkezde başlattık. Eğer verimli olursa, bunu ilçelerde de yapacağız. Emniyet Müdürümüz, bu uygulamayı ilk başlatan müdürümüz oldu” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Vahdettin Özcan ve İl Emniyet Müdürü Ali Murat Dağlı, çocuklara montlarını takdim etti.