Emeklilere de % 45 Zam Yapın!

Birleşik Emekliler Derneği-Türk Emekli-Sen  Çankırı Şube Başkanı Süleyman Yılmaz, “% 42  zammı beğenmeyip %60’a çıkaranlar % 45’e razı oldu. Acaba bizim gönlümüz onu size helâl etti mi?” dedi.
Yılmaz konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamanın devamında ise, “İntibakla S.S.K emeklilerine 10-250.- TL/ay arasındaki maaş zammını yıllara  yayarak 3 sene içinde vermeyi düşünenler, kendilerine 1.500.- TL/ay zammı komisyonda hemen kabul ettiler. Primlerini de meclis ödeyecek.
Ayrıca, kendilerine intibakı da hemen yaptılar. 1.500-2.000.- TL/ay emekli maaşı alan S.SK ve BAĞ-KUR’lu emekli milletvekilleri de bundan böyle 6.331.- TL/ay maaş alacak.
Singapur Başbakanı maaşını düşürerek, İtalya Başbakanı maaşını almayarak ülkelerinin ekonomik sıkıntılarına ortak olmaya çalışıyorlar. Bizde ise, sıkıntının üstüne basa basa milletvekilleri kendi geleceklerini garantiye alıyorlar, ellerindeki kanun yapma yetkisini kullanarak sadece kendilerini kurtarıyorlar. Yıllardır S.S.K emeklilerinin intibakları yapılmıyor. Onlardan daha az maaş alan BAĞ-KUR emeklilerinin maaşları ile hiç kimse ilgilenmiyor.
Eğer gerçekten bir intibak yapılmak isteniyorsa, S.S.K emeklileri ile birlikte tüm emeklilere 2012 yılı başı itibari ile intibak yapılır, bütün emekliler günümüz şartlarına getirilir.
Milletvekili emeklileri gibi bütçeye yük getireceği düşünülmeden, bütün emekliler asgari geçim haddinin üstüne çıkarılır, paraları da hemen verilmeye başlanır.
Adil bir ülkede emekli ve memur maaşlarına ne kadar zam yapılıyorsa milletvekillerine de o kadar zam yapılmalıdır.
Ya da emeklilere de milletvekillerine yaptığınız kadar % 45 zam yapın” dedi.