Elektrik kesintileri meclis gündeminde

İl Genel Meclisi Temmuz ayı birleşimlerinin 2.’sini dün gerçekleştirdi. Tek gündem maddesinin yer aldığı dünkü toplantıda öne çıkan konu ise il genelinde yaşanan ve vatandaşların da tepkisini çeken elektrik kesintileri oldu.

İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz, yaşanan elektrik kesintilerine adeta isyan ederek, “Meclisimiz dün maalesef elektrik kesintisi altında bir toplantı gerçekleştirmiştir” dedi.

Elektrik alt yapısı konusunda ciddi sıkıntıların yaşandığını dile getiren Canbaz, “Hem sosyal hem de ekenomik alanda enerji ihtiyacı çok önemli. Çünkü enerji konusunda yaşanan sıkıntılar yaşamı da etkiliyor. Son zamanlarda ilimizde meydana gelen gelişi güzel elektrik kesintileri de hem vatandaşlarımızı hem de sanayicimizi etkiledi.  Enejisa aklına estiği zaman elektrikleri kesiyor.  Konu hakkında bilgi almak için arıyorsun ama bir türlü diyalog sağlanamıyor. Yaşanan bu sıkıntılar gösteriyor ki artık ilimizde elektrik alt yapısı ihtiyaca cevap veremiyor”

Yerel basının konuyu sütunlarına da taşıdığını aktaran Canbaz, “Siyasetciler olarak bizlerde bu konuyu ele alalım. Gelişmişlik standartları bakımından enerji çok önemli. Gelen yatırımcıda bu konuya çok dikkat ediyor. Bu yaşanan  sorunları meclis gündemine de alalım ve konuşu Enerji Bakanlığı’na iletelim” dedi.