Eldivan’da MHP dönemi başladı

eldivan (7)Mahalli İdareler Seçimleri’nde Eldivan ilçesinde belediye başkanı seçilen MHP’li Nusrettin Gökçer, yapılan devir teslim töreni sonrasında görevine başladı.

Devir teslim öncesinde kalabalık bir grupla belediyeye gelen MHP grubu, belediye binası önünde kurban kesti. Dualar eşliğinde belediyeye giren MHP’liler, başkanlık makamına çıktı.

Ak Parti’li Belediye Başkanı Hüseyin Kantaş tarafından karşılanan MHP’li Nusrettin Gökçer ve partililer, bu güne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı Kantaş’a teşekkür etti.

Samimi görüntülerin yaşandığı devir teslim töreninde konuşan Hüseyin Kantaş, “Güzel bir seçim yarışı, güzel bir sonuç. Kazanan yabancı değil, kaybeden yabancı değil. Seçim günü sandıkta beraber, kol kola oturduk. Güzel ve sorunsuz bir seçim geçti. Her seçimin bir kazananı, bir de kaybedeni olacak. Bu bir bayrak yarışı. Biz de bir başkasından aldık ve bir başkasına devreceğiz. Bu bayrak yarışında bayrağı Nusrettin Abiye devretmekten ben gurur duyarım. Benden sonra Eldivan’ımıza güzel hizmetler vereceğine inanıyorum. Bana düşecek herhangi bir görevde de yanında olacağımı bildiriyorum. Allah hayırlı uğurlu eğlesin” dedi.

Başkanlık koltuğunu devralan MHP’li Nusrettin Gökçer de “2 dönemdir yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Hüseyin Kantaş Başkanıma teşekkür ediyorum. Görülür, görülmez hizmetleri yapmıştır ve yapmaya da devam edeceğine inanıyorum. Seçim sandığında el ele oturduk. Güzel bir seçim yaşadık. Tüm AK Parti teşkilatına göstermiş oldukları itinaya, sevgiye, saygıya çok teşekkür ediyorum. Hüseyin Başkana bundan sonraki yaşantısında başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Kantaş’a görev süresi boyunca yaptığı hizmetler adına teşekkür plaketi sunan Gökçer,  başkanlık mührünü teslim aldı.

2 bin 524 seçmene sahip Eldivan’da yapılan yerel seçimlerde AK parti adayı Hüseyin Kantaş 876 oy alırken, MHP adayı Nusrettin Gökçer bin 252 oy almıştı.