Ekim ayı toplantıları tamamlandı

İl Genel Meclisi Ekim ayı birleşimlerini dün tamamladı. Dün gerçekleştirilen son birleşimde ilk olarak Çerkeş ve Kurşunlu ilçe kaymakam lojmanlarının bakım onarım ve yakacak giderleri için İl Özel İdaresi’nin 2012 yılı bütçesinden ödenek ayrılması ele alındı ve oy birliği ile ödenek aktarılması kabul edildi.

Daha sonra Şabanözü, Bayramören, Kızılırmak, Yapraklı, Çerkeş ve Kurşunlu İlçe Özel İdare Müdürlüğünün personel giderleri için kullanılmak üzere İl Özel İdaresi’nin 2012 yılı bütçesinden ödenek aktarılması görüşüldü ve ödenek aktarılması oy birliği ile kabul edildi.

Dünkü birleşimde ayrıca 2010 yılı Eylül ayında meydana gelen ve 15’e yakın evin yandığı Yapraklı ilçesine bağlı Ovacık köyü mağdurlarının barınmak üzere konut amaçlı hazırlanan uygulama imar planı ele alındı.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce 21 afetzedeyi barındırmak üzere hazırlanan imar planı yapılan görüşme sonrasında İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Ekim ayının son birleşiminin gerçekleştirildiği dünkü toplantıda son olarak Bayramören, Çerkeş, Ilgaz, Kızılırmak, Kurşunlu, Orta ve Şabanözü ilçelerinde bulunan ilköğretim okullarının küçük onarımlarında kullanılmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğünün 2012 yılı bütçesinden toplam 85 bin TL ödenek aktarılması görüşüldü. Yapılan bilgilendirme sonrasında ödenek aktarılması oy birliği ile kabul edildi.