Dunlop

Eğitim Bir Sen: ‘Ramazan hayırlı olsun’

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitim Bir Sen Çankırı Şube Başkanı Kasım Karatekin, Ramazan ayı vesilesi ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Karatekin yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “İslam aleminin heyecanla beklediği; bolluk, bereket, rahmet ve mağfiret ayı olarak bilinen 11 ayın sultanı Ramazan ayına girmiş bulunmaktayız.

Ramazan’ın ilk günü ile birlikte nur ve feyiz dolu bir mevsimi yaşamaya başlarız. Kâinat şenlenir, dünya Cennetten süzülen nurânî bir hava ile dolup taşar.

Bu ayın Cenâb-ı Hak katında müstesna bir yeri vardır. Yüce Rabbimiz kendisine muhatap olarak seçtiği kullarına sonsuz rahmetinin en geniş tecellilerini bu aya tahsis eder. Başta Kur’ân-ı Kerim olmak üzere! Tevrat, Zebur ve İncil gibi diğer semavî kitapların da bu ayda indirilmiş olması, bu günlerin kıymet ve kutsiyetini artıran diğer bir husustur.

Bu ayı, ahireti kazanmak için fırsat bilmelidir. Kur’an-ı Kerim Ramazanda indi. Kadir Gecesi bu aydadır. Ramazan-ı şerifte iftarı erken yapmak, sahuru geç yapmak sünnettir. Resulullah bu iki sünneti yapmaya çok önem verirdi. İftarda acele etmek ve sahuru geciktirmek, belki insanın aczini, yiyip içmeye ve dolayısıyla her şeye muhtaç olduğunu göstermektedir. İbadet etmek de zaten bu demektir.

Bu ayda, her gece, Cehenneme girmesi gereken, binlerce Müslüman affedilir, azat olur. Bu ayda, Cennet kapıları açılır. Cehennem kapıları kapanır. Şeytanlar, zincirlere bağlanır. Rahmet kapıları açılır.

Allahü teâlâ, bu mübarek ayda Onun şanına yakışacak, kulluk yapmayı ve Rabbimizin razı olduğu, beğendiği yolda bulunmayı, hepimize nasip eylesin diyerek tüm İslam aleminin Mübarek Ramazan’ı Şeriflerini kutluyor şu sıcak günlerde tutacakları Oruçlar için sabır ve kolaylıklar vermesini Cenabı Hakk’tan diliyorum” dedi