Eğitim-Bir-Sen basın mensupları ile buluştu

Eğitim-Bir-Sen Çankırı Şube Başkanlığı Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Öğretmen Evi’nde mahalli basınla bir araya geldi. Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilkini geçen sene gerçekleştiren ve geleneksel hale getirmeyi planladıklarını söyleyen Eğitim-Bir-Sen Çankırı Şube Başkanı Kasım Karatekin, “Yerel basın bizim için çok önemli. Bizim her türlü faaliyet ve çalışmalarımızı gazete sayfalarına sizler taşıyorsunuz, büyük emek harcıyorsunuz” dedi.
Memur-Sen Çankırı İl Temsilcisi Ali Solak’ın da katıldığı toplantıda özellikle iptal edilen 212 sayılı kanun dile getirildi. Gazete çalışanları açısından önemli bir kanun olan 212’nin iptal edilmesinin büyük sıkıntı yarattığı aktarıldı. Karşılıklı sohbet havasında geçen toplantıda ayrıca birçok gazetecinin tutuklanması da gündeme gelirken, Memur-Sen Çankırı İl Temsilcisi Ali Solak, “Fikir ve düşünce özgürlüğünün ülkenin bütünlüğü ve geleceğini tehlikeye sokmadığı sürece kısıtlanması elbette doğru bir şey değil” dedi.
Gecede ayrıca yerel basın çalışanlarının çalışma koşullarının zorluğu da  dile getirilirken, yerel basın çalışanları, “Küçük yerlerde çalışmak gerçekten zor. Herkes birbirini tanıyor” dediler

Yazarlarımız Hakkında