Dünyaca ünlü sporculara çorap örüyor

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilen istişare toplantısına katılmak üzere Şabanözü ilçesine giden Vali Vahdettin Özcan, bölge ekonomisine büyük katkı sağlayan Gelal Çorap Fabrikasında incelemelerde bulundu.

Ernamaş Fabrikası ile birlikte bölge ekonomisine ve istihdamına büyük katkı sağlayan Gelal Çorap Fabrikasında Cristiano Ronaldo da dahil dünyaca ünlü sporculara çorap üretiliyor.

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilen istişare toplantısı öncesi fabrikada incelemelerde bulunan Vali Özcan’a fabrika sorumlusu Cüneyt Tınkır çeşitli bilgiler verdi. Fabrikanın 33 bin m2 bir alanda kurulu olduğunu ve toplam 925 işçinin çalıştığını da söyleyen Tınkır, “Fabrikada erkekler 3, bayanlarda 2 vardiya olarak çalışıyor. Fabrikada günlük 200 bin çorap imal ediliyor” dedi.

Dünyaca ünlü sporcuların çoraplarının da fabrikada üretildiğini belirten Tınkır, üretim alanları ve makineler hakkında da bilgiler verdi.

Fabrika’nın hem Şabanözü hem de Çankırı ekonomisine ve istihdamına büyük katkı sağladığını belirten Vali Özcan, çalışan işçilerle de sohbet ederek, her hangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu.

ticaret odası (19)