Dünya Kadınlar Gününe Coşkulu Kutlama

Kadınlara yönelik çeşitli faaliyetler gerçekleştiren Çankırı Belediyesi, düzenlediği eğlence ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kadınlarla birlikte coşku ile kutladı.

Uzay Düğün Salonunda gerçekleştirilen eğlence programına yüzlerce kadın katıldı. Kırmızı karanfiller dağıtılan kadınlar, renkli bir görüntü sergiledi.

Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle makamını Belediye Meclisi’nin kadın üyelerinden Fatma Öztürk’e bırakan Belediye Başkanı İrfan Dinç, programa gösterilen yoğun ilgiyi görünce “Salonlar bize dar geliyor!” dedi.

Belediye Başkanı olarak kadınlardan her dönem büyük destek gördüğüne de değinen Dinç “2004 yılında özellikle siz hanımefendilerin çok yoğun ve gayretli çalışması ile Belediye Başkanı oldum. 2009 yılında yine sizler, çocuğunuzdan, evinizden büyük fedakârlık ederek benim belediye başkanı seçilmem için gayret ettiniz. Karşılığında ben de sizlere layık olabilmek için elimden geleni yaptım. Hanımlarımızın ihtiyaçlarına karşılık vermesi için kurduğumuz dört merkezle sizlere hizmet etmeye çalışıyoruz. Hanımlarımız ne kadar sosyalleşirse biz o kadar mutlu oluyoruz. Daha eğitimli, daha üretken ve daha aydın hanımlarla Çankırımızın geleceğine güvenle bakıyoruz. Programımıza gösterdiğiniz yoğun ilgi beni çok mutlu etti. İnşallah bu ilgi, sizlerle daha güzel mekânlarda bir ve beraber olma noktasında bize gayret verir ve bizler de layık olduğunuz hizmetleri bir daha gerçekleştiririz. Dünya Kadınlar Gününüzü kutluyorum. Bu gün size neşe, mutluluk, huzur ve afiyet getirsin.” diyerek salonu eğlenmeleri için Çankırılı kadınlara bıraktı.

Eğlence programı halaylar, oyunlar ve çeşitli ikramlarla devam etti.

 

Başkan Dinç’ten Engelli Kadınlara Büyük Sürpriz

Belediye Başkanı İrfan Dinç, belediye tarafından düzenlenen programa katılamayan üç engelli kadını da unutmayarak birer buket çiçekle ziyaretlerine gitti. Tek başlarına evlerinden dışarı çıkamayan engelli kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Dinç, örnek bir tavır sergilemenin yanında bolca dua da aldı.