Dunlop

Dünya’nın tek tuz ayakkabıcısı!!!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kaya tuzunun merkezlerinden biri olan Çankırı’da, tuz turizmine katkı sağlamak amacıyla duvarlarına 6 ton tuz dizayn edilerek açılan tuz kafe yetkililerden yeterli desteği göremediği için kapatıldı.

 

“Türkiye’nin ilk tuz kafesi” olarak gündeme oturan “Tuzz Cafe”, müşterilerinden gördüğü ilgi ve desteği yetkilerden alamayınca kapatıldı. Bugünlerde duvarları 6 ton tuz ile kaplı bir ayakkabıcı dükkanı haline gelen kafe, Çankırılıların yanı sıra üniversite öğrencileri tarafından da merak ediliyor.

 

“Tuzz Cafe’nin” sahibi Coşkun Kaya, yetkililerden yeterli desteği alamadığını belirterek, “Yetkililerden yeterli desteği göremedim. Tuz turizmine katkı sağlamak amacı ile açtığım dükkânımın kalitesini de düşürmek istemedim. Maliyeti yaklaşık 85 milyarı bulan ve duvarlarında 6 ton tuz bulunan dükkânımı boşaltmak istedim. Bu yüzden eski işim olan ayakkabıcılığa geri döndüm” dedi.

 

Şu an dünyada bulunan tuz dekoru ile kaplanmış tek ayakkabıcı dükkânının kendileri olduğunu kaydeden Kaya,”İşime aynı dekor ile devam edeceğim. Tuzlarla kapladığım kafemi, şu an tuzlarla kaplı bir ayakkabıcı dükkanı haline getirdim.  Şimdi bu dükkanda ayakkabı satıyoruz ve Dünya’da bulunan tek tuz ayakkabıcısıyız” dedi