Dunlop

Dokuz Avrupa Ülkesi Çankırı’da Buluştu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Litvanya, Malta, Slovak Cumhuriyeti, Fransa, İtalya, Yunanistan, Romanya, Polonya ve İngiltere’den katılımcılar altı gün süresince Çankırı’da olacaklar.

Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren “Çankırı Eğitim ve Gençlik Topluluğu”nun hazırlamış olduğu AB Gençlik projesi, T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul edildi ve ilimizde uygulanmaya başladı.

“Gençlik Değişimlerinde Kalitenin Yükseltilmesi (Raising Quality in Youth Exchanges)” isimli Eylem 4.3-Eğitim Kursu projesi, 19-25 Kasım 2011 tarihleri arasında 10 ülkeden toplam 25 kişinin katılımı ile gerçekleştiriliyor. Çankırı’nın ev sahipliği yaptığı projenin 9 farklı Avrupa ülkesinden ortağı bulunuyor.

Uluslar arası gençlik değişimleri alanında potansiyel lider adaylarını eğiterek yeni liderler oluşturmak ve bu yolla gençlik değişimlerinin kalitesini arttırmak amacını taşıyan proje sayesinde, diğer ülkelerden gelecek katılımcılarla işbirliği yaparak yeni AB Gençlik Değişim Projeleri oluşturulması hedefleniyor.

Uluslararası eğitim tecrübesi olan eğitmenler tarafından, tamamı İngilizce olarak yürütülen proje kapsamında, atölye çalışmalarının yanında tarihi ve turistik mekan gezileri, iletişim toplantıları, yerel yönetici ziyaretleri, kültür geceleri, vb. birçok farklı etkinlik yapılması planlanıyor.