Dunlop
featured

“Devlet o kadar zengin değil”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Genel Meclisi Eylül ayı birleşimlerinin 2.’si dün gerçekleştirildi. Mevcut gündem maddelerinin yanı sıra 3 ek maddenin de eklendiği dünkü birleşim İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker başkanlığında gerçekleştirildi.
Dün gerçekleştirilen toplantıda gündem maddelerinden daha çok Atkaracalar İl Genel Meclisi üyesi Ahmet Ulusoy’u ifadeleri gündeme oturdu.
Meclis gündemine sonradan eklenen kaymakamlık lojmanları bakım-onarım ve demirbaş alımlarının görüşülmesi esnasında söz alan Atkaracalar İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Ulusoy, “Bu miktar neye göre belirleniyor. İhtiyaçlar belli mi? Her gelen kaymakam kafasına göre eşya mı değiştiriyor? Kaymakamın eşi perdeyi beğenmiyor ya da koltuğu beğenmiyor diye eşyalar mı değiştiriliyor. Bu istek ve taleplerle ilgili bir inceleme ve araştırma yapılmıyor mu? İstenen paralarla ne alınacak? Bunları ayrıntılı bir şekilde dile getirsinler. Devlet o kadar zengin değil ki. Taleplerin daha sağlıklı gelmesi daha faydalı olur” dedi.
Meclis başkanı Ruhi Şeker, meclis olarak böyle bir araştırma yetkilerinin olmadığını dile getirerek, “Keyfi bir uygulama olacağına kesinlikle inanmıyorum. Fakat bu tür konuların siz meclis üyeleri ile paylaşılması konusunda büyük yarar olacağı düşüncesindeyim. Kaymakamlarımız bizlerle istişare ve bilgilendirme yapsa kesinlikle daha etkin olur. İl Genel Meclisi kesinlikle pay pas edilmesin” dedi.
Konuya açıklık getiren İl Özel İdaresi Mali İşler Müdürü Bahar Duman ise ihtiyaçların talepler doğrultusunda belirlendiğini aktardı.