Dunlop
featured

“Darbelere çanak tuttuğunuz günleri unutmadık”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitim Bir Sen Çankırı Şube Başkanı Kasım Karatekin, Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un Çankırı’da yapmış olduğu talihsiz konuşmasına istinaden yaptığı basın açıklamasında;
“Koncuk’un eğitimcilere ve okul müdürlerine hakaret eden bu sözlerini esefle kınıyor, bu şahsı eğitimcilerden özür dilemeye davet ediyorum. Türk Eğitim Sen’e ve diğer sendikalara mensup hiçbir okul müdürü bu sözleri hak etmemiştir. Kem söz sahibine aittir. Eğer özür dilemezse, bu haddi aşan ifadeleri kendisine iade ediyorum. Koncuk’un sendikacılık anlayışını biliyorum, ama bizim sendikacılık anlayışımız ayrımcılığa değil birleştirmeye dayanmaktadır. Sayın Koncuk şunu iyi bilmelidir ki;
Siz sorunlu sendikacılık yaparken, biz sorumlu sendikacılık yapıyoruz. Siz etnik sendikacılık yaparken, biz kardeşlik sendikacılığı yapıyoruz. Siz darbecileri misafir ederken, biz demokrasiye ev sahipliği yapıyoruz. Darbelere çanak tuttuğunuz günleri hiç ama hiç unutmadık. Benim başörtülü bacıma tutanak tutup ağabeylerinize götürdüğünüz günleri de hiç unutmadık ve de unutturmayacağız.
Darbecilerin postallarını bağlarken, bu ülkenin milli değerlerini mi düşündünüz ki bugün değerlerden bahsediyorsunuz. Milli ve dini değerleriniz bu kadar yüksek olduğu için mi küçücük bir odayı mescide çevirmekten korktunuz.
Kurulduğu günden bu yana mazisi tertemiz olan Eğitim Bir Sen’e ve onun üyelerine sendikacılık öğretmek Koncuk’un haddine değildir.“ dedi.