Dağlı, “Gazeteciler, bizim aynamızdır”

Çankırı’da süreli yayın yapan Yeni Gün Gazetesi, Bizim Çankırı Gazetesi, Karatekin Gazetesi ve Doğruyol Gazetesi imtiyaz sahipleri, ilimize yeni atanan Emniyet Müdürü Ali Murat Dağlı’ya, hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Emniyet Müdürü Ali Murat Dağlı’nın makamına gerçekleştirilen ziyarete, Yeni Gün Gazetesi sahibi Ömer Karaman, Bizim Çankırı Gazetesi sahibi Ali Kör, Doğruyol Gazetesi sahibi İrfan Hoşafçıoğlu, Karatekin Gazetesi sahibi Kazım Kayıkçı ve Karatekin Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Çetin Kapdan katıldı.

Ziyarette, Emniyet Müdürü Ali Murat Dağlı’ya yeni görevinde başarılar dileyen gazete sahipleri, emniyetle birlik beraberlik içerisinde görev yapmanın önemine vurgu yaptı. Yaşanan bir takım sıkıntıları dile getiren gazete sahipleri, bunların çözümü için Dağlı’dan destek beklediklerini ifade etti.

Emniyet Müdürü Ali Murat Dağlı ise, Çankırı’nın huzurlu bir şehir olduğunu söyleyerek, “Çankırı, vatanına milletine bağlı, huzurlu bir şehrimiz. Çok şükür, terörümüz ya da büyük sıkıntılarımız yok. Umarım bundan sonra da böyle devam eder” dedi.

Gazetecilik mesleğinin önemine değinen Dağlı, “Gazeteciler, bizim aynamızdır. Sizler, bu halkın aydınlanması için hizmet yürütüyorsunuz. Sizler, devletle vatandaş arasında bir köprüsünüz. Bizim kapımız, sizlere her zaman açıktır. Bizler, omuz omuza olursak, daha sağlıklı işler yaparız” ifadelerini kullandı.

Basınla ilişkilerinin her zaman üst düzeyde olduğunu söyleyen Emniyet Müdürü Ali Murat Dağlı, “Daha önce görev yaptığım yerlerde gazeteci arkadaşlarımla ilişkilerim hep üst düzeyde oldu. Çok sayıda gazete ve televizyondan gazeteci tanırım. İnşallah bu iyi ilişkilerim burada da devam edecek” diye konuştu.

Gazete sahiplerinin dile getirdiği haber servisi konusuna da açıklık getiren Dağlı, “Biz, sizlere bayat haber vermek istemiyoruz. Biliyoruz ki; haber sıcağı sıcağına iyidir. Ancak, bizim de basına direkt olarak haber verme yetkimiz yok. Vali beyden izin almadan bunu yapamıyoruz. Bu konuyla ilgili Genel Müdürlüğümüzde genelge bile var. Yani bizim, kendi irademizle basını bilgilendirme yetkimiz bulunmuyor. Sizlere haberin servis edilebilmesi için Vali beyin izni gerekiyor” dedi.

Emniyet Müdürü Ali Murat Dağlı, son olarak, gazetelerin ve gazetecilerin hepsine eşit mesafede olduklarını belirterek, “Biz herkese aynı uzaklıkta ve aynı yakınlıktayız. Bundan bir şüpheniz olmasın. Bu ziyaretinizden dolayı da sizlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Gazete sahipleri de, Dağlı’ya, yeni görevinin hayırlı olmasını diledi ve ziyaret sona erdi.