CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi Çankırı İl Başkanı Fikret Tatlıcı, Cumhuriyetin 88. kuruluş yıl dönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Tatlıcı açıklamasında şunları söyledi: Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu Cumhuriyet’imizin 88. kuruluş yıldönümünü kutlamaktayız. Ulu Önderimiz, devletimizin yönetim şeklinin “Cumhuriyet” olması fikrini, Cumhuriyetin eşitlikçi, özgürlükçü ve uygar bir yönetim şekli olması dolayısı ile benimsemiştir.

Cumhuriyet, halkın kendi kendisini yönetmesidir. Cumhuriyet yönetiminde söz ulusundur. Cumhuriyet; yurttaşların seçme ve seçilme haklarının olduğu bir yönetimdir. Ulusun, temsilcilerinin kabul ettiği yasalarla ülkenin yönetilmesidir.

Atatürk’ün “Benim en büyük eserim” diye nitelendirdiği Cumhuriyeti ve eserlerini korumak, yüceltmek, aydınlığını sonsuza kadar yaşatmak her yurttaşın temel ödevidir.

88. Yılını yaşadığımız Cumhuriyetimiz, birlik ve beraberliğimizin teminatıdır. Türk Milleti’ni muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak, Cumhuriyet idealinin temel amacıdır.

Ulusumuzu aydınlığa çıkaran ve Cumhuriyeti bizlere armağan eden     Ulu Önder Atatürk’e, silah arkadaşlarına, şehitlerimize ve gazilerimize minnet borçluyuz. Onları saygı ile anıyoruz.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan böylede Cumhuriyet Bayramını, birlik ve beraberlik içinde, daha büyük coşku ve heyecanla kutlama dileği, Cumhuriyetin temel ilkelerini yaşatma azim ve kararlılığı içinde, halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutlarım”

Fikret TATLICI

CHP ÇANKIRI İL BAŞKANI