Dunlop
featured

Çocuk oyunları şenliği sona erdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

geleneksel oyun (31)İlkokul ve ortaokullar arasında gerçekleştirilen Geleneksel çocuk oyunları şenliği sonuçlandı. İlkokullar arasında yapılan “Yağ satarım bal satarım” oyunlarının galibi Güneş İlkokulu, “Mendil kapmaca oyunu”nun galibi ise Mehmetçik Ortaokulu oldu.

Vali Yardımcısı Yakup Tat başkanlığında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, Milli Eğitim Şube Müdürü Muzaffer Derelli, beden eğitimi öğretmeni Abdullah Aslan, öğretmenler Sinan Eken ve Mustafa Akan’dan oluşan Geleneksel Çocuk Oyunları Organizasyon Kurulu tarafından gerçekleştirilen şenlikler dün final müsabakası ile sona erdi

Geleneksel oyunları tekrar yaşatmak ve çocukları monotonluktan ve sınav stresinden kurtarmak amacıyla 2013-2014 eğitim öğretim yılında Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından  uygulanan çocuk oyunları şenliği iki oyun üzerinden yapıldı.

28 Mayıs 2014 tarihinde başlayan şenliklerde ilkokullar arasında gerçekleştirilen “Yağ satarım bal satarım” oyununa Çankırı merkezden 10 ilkokuldan toplam 148 öğrenci,  Ortaokullar arasında gerçekleştirilen “Mendil kapmaca oyunu”na ise Çankırı merkezden  8 ortaokuldan toplam 127 öğrenci katıldı.

18 okuldan toplam 275 öğrencinin katılı ile gerçekleştirilen Geleneksel çocuk oyunları şenliği dün final müsabakaları ile sona erdi. Gerçekleştirilen müsabakalar sonunda, ilkokullar arasında gerçekleştirilen “Yağ satarım bal satarım” oyunlarında Güneş İlkokulu 1., Dr. Refik Saydam İlkokulu 2., İlker Tuncay İlkokulu 3. ve Karatekien İlkokulu 4. oldu.

Ortaokullar arasında gerçekleştirilen “Mendil kapmaca oyunu”nda ise Mehmetçik Ortaokulu 1., Karatekin Ortaokulu 2., İsmet İnönü Ortaokulu 3. ve Şehit Yahya Ortaokulu 4. oldu.

Yapılan yarışmalar sonunda dereceye giren okullara madalya kupalar verilirken, tüm öğrdencilerede tişört hediye edildi.