Çivitçioğlu’ndan değerlendirme

Çankırı AK Parti İl Başkanı Salim Çivitçioğlu, Çankırı’nın % 73,82’lik oranla Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Türkiye’de en fazla oy veren 4. ili olduğunu açıkladı.
Seçimin ardından partisinin il başkanlığında seçim değerlendirmesi yapan Başkan Çivitçioğlu, seçim sonuçlarının ülkemiz ve milletimiz adına hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.
Çankırı’da oy kullanılan toplam 663 sandık olduğunu ifade eden Çivitçioğlu, “Çankırı genelinde % 73,82’lik bir başarıya imza attık. İlçelerimizde bu oranlar daha da yüksek. Yapraklı 30 Mart seçimlerinde olduğu gibi yine en yüksek oyu vererek birinciliği bırakmadı. %89’luk bir oranla en çok destek veren ilçemiz oldu. Orta %88, Bayramören %82, Korgun %80, Kızılırmak %77, Atkaracalar ve Ilgaz 76, Kurşunlu %73, Eldivan %71, Merkez %70, Çerkeş %67 ve Şabanözü %66 Ak Parti adayımıza destek verdiler. Ben bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Belediye Başkanı İrfan Dinç de Çankırı’nın % 73,82’lik oranla Recep Tayyip Erdoğan’a güvendiğini gösterdiğini ve milli bir duruş sergilediğini kaydetti.
Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz ise elde edilen başarının ülkemiz ve milletimiz adına hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak, sonuçların iyi analiz edilmesi gerektiğini belirtti.
Çankırı Milletvekili İdris Şahin ise sonuçların Çankırı’da muhalefet kalmadığının açık göstergesi olduğunu işaret ederek, kendilerine destek verenlere teşekkür etti.
Açıklamaların ardından parti önünde davul zurnalı kutlamalar yapıldı.