Çivitçioğlu, “Seçimde %80 oy alacağız”

AK Parti İl Başkanı Salim Çivitçioğlu ve yönetim kurulu üyeleri dün gazetemizi ziyaret etti.  10 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimi 1. oylaması öncesinde dün gazetemizi ziyaret eden Çivitçioğlu, gazetemiz sahibi Kazım Kayıkçı ve yazı işleri müdürümüz Çetin Kapdan ile bir süre sohbet ederek Çankırı’da ki hedeflerinin %80 olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı seçim süreci çerçevesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 Temmuz 2014 tarihinde adaylığını açıkladığını aktaran Çivitçioğlu, “Gönlümüzden ve aklımızdan geçen isim Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’dı. Süreç başlayınca biz de çalışmalarımıza başladık. İlk olarak köylerimizi ziyaret ettik, sonrasında ilçe ziyaretlerimize başladık. Şu anda ziyaret edemediğimiz 3 ilçe kaldı onları da tamamlayacağız ve merkeze geçeceğiz”

Vatandaşların hem AKP’ye hem de başbakana büyük teveccüh gösterdiğini de aktaran Çivitçioğlu, “Hükümetimizin 2002 yılından bu yana yapmış olduğu çalışma ve hizmetler nedeniyle vatandaşlarımız bizlerden çok memnun. Nitekim gerçekleştirilen seçimlerde oylarımızın devamlı artması bunun bir göstergesi. Elbette köylerimizde ufak defek sorunlar olabiliyor.  Yaptığımız ziyaretler esnasında yaşanan sorunları not aldık ve ilgili yerlere ilettik” dedi.  Hükümetin hem Türkiye hem de Çankırı’ya yönelik çalışmalarına da değinen Çivitçioğlu, 2023 vizyonu çerçevesinde ilerlemenin devam ettiğini vurguladı.

Gazetemiz sahibi Kazım Kayıkçı’nın “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olması sonrasında partide süreç nasıl olacak. Bir dağılma ya da bölünme yaşanır mı?” sorusuna  İl Başkanı Çivikçioğlu, “AKP kurumsallaşmış bir partidir. Bizler her ay düzenli olarak toplantılar yapıyor ve durum değerlendirmesi yapıyoruz. Yani tam bir uyum içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Süreç sonunda sayın Başbakanımız Cumhurbaşkanı olduğunda kesinlikle her hangi bir sorun yaşanmayacak.  Başbakanın şu ya da bu olması partimiz için bir sıkıntı yaşatmaz. Bizim bir davamız var. Oda gelişen ve yükselen bir Türkiye.  Biz her dönem oyumuzu arttırdık ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde vatandaşlarımızın teveccühü ile Çankırı’da %80, Türkiye genelinde de %60 oy alacağız” dedi.

AKP ziyaret (3)