Dunlop
featured

Çivitçioğlu, “Milletvekilliği seçimlerinde hedefimiz %74”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

27 Ağustos’ta Ankara’da yapılacak olan AK Parti Olağanüstü Kurultayı ile ilgili olarak bir basın toplantısı düzenleyen AKP İl Başkanı Salim Çivitçioğlu, 10 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Çankırı’nın büyük tevazu gösterdiğini dile getirdi. Oy oranı bakımından Türkiye’de 6. sırada yer aldıklarını dile getiren Çivitçioğlu, “Bu başarı bizlere gurur veriyor. Bu başarıda emeği geçenlere ve özellikle de Çankırı halkına sonsuz teşekkür ederim” dedi.
Gerçekleştirilen seçimde 957 ilçe içinde Yapraklı ilçesinin 14, Orta ilçesinin de 15. sırada yer aldığını da aktaran Çivitçioğlu “Tüm ilçelerimiz %30 dilimine girmeyi başarmıştır ve bu da bizler için gurur vericidir.
Artık sorumluluğumuz daha da artmıştır ve hizmete kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.
Türkiye’nin yardım alan bir ülke durumundan yardım veren bir ülke durumuna da geldiğini belirten Çivitçioğlu, “12 yıldan beri sayısız kumpas ve darbe girişimi ile karşı karşıya kaldık. Şükürler olsun ki bunların hepsini halkımızın bizlere gösterdiği büyük teveccüh ile bu sorunları aştık. AK Parti her hangi bir parti değil milletin içinden çıkmış bir partidir ve bu nedenle 2002’den bu yana girdiği tüm seçimleri oylarını artırarak kazanmıştır” dedi.
2015 Haziran ayında gerçekleştirilecek olan milletvekilliği seçimlerine de değinen Çivitçioğlu, “Çankırımız bundan önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de desteğini ve katkısını bizlerden esirgemeyecektir. Çünkü halkımız yapılan yatırımları ve hizmetleri görüyor ve bizlerden desteğini esirgemiyor.
2015 Haziran ayında yapılacak olan milletvekilliği seçimler de de hedefimiz %74. Bu rakama ulaşacağımıza inanıyorum, çünkü Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bunu gördük. Bunun içinde çalışmalarımızı dün olduğu gibi, bugün ve yarın da büyük bir özveri ile artırarak devam ettireceğiz” dedi.