Dunlop
featured

Çivitçioğlu: “Çıtayı daha yukarılara çıkaracağız”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ak Parti İl Başkanı Salim Çivitçioğlu veda ziyaretinde bulunarak, 31 Ocak Cumartesi günü gerçekleşecek 5. Olağan İl Kongresine davet etti.
Gazetemizi ziyaret ederek Gazetemiz Sahibi Kazım Kayıkçı, Yazı İşleri Müdürümüz Çetin Kapdan ile bir süre sohbet eden Salim Çivitçioğlu, İl Başkanı olarak vedalaştığını belirtti.
“4 seneden beri bu görevi yürüttük. İlk günkü heyecanımız, motivasyonumuz, samimiyetimiz, heyecanımız ne ise bugüne kadar da öyle oldu” diyen Çivitçioğlu, “Bu görevi bırakan bir İl Başkanı olarak Partim için gezmeye, görev yapmaya, gündemi sıcak tutmaya devam ediyorum. Süre içerisinde 4. ve 5. Olağan kongrelerimizi yaptık. Bugüne kadar hep tek adayla geldik, inşallah bu süreçten sonra da tek adayla devam edeceğiz.” dedi.
AKP Çankırı İl Başkanlığı adaylık sürecine de değinen Çivitçioğlu “İl Başkanlığı adaylığı sürecinin güzel bir şekilde geçtiğini, biz bu işi yaparız diyen bir birinden değerli 18 arkadaşımız bu göreve talip oldular. 18 arkadaşımızla Genel Merkezimize gittiğimizde 12’ye düştük. Daha sonra 6 adaya düştük. Cumartesi günü de Sayın Başbakanımızın huzuruna çıktık. Birbirinden değerli 6 arkadaşımız için ortak bir kanaat oluştu ve hepimizin huzurunda Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, bu bayrağı Celal Kaman kardeşimiz devam ettirecek dedi. Biz de kendisinden bu talimatı aldık, nasip kısmetse tek adayla inşallah bu işi taçlandıracağız. Kırılganlıkların az olmasını, küskünlüklerin çok olmamasını sağlamaya çalışacağız. 31 Ocak’ta İl Başkanlığını teslim ettiğimiz günden itibaren yeni İl Başkanımızın emrinde olacağız” dedi.
İl Başkanı olarak bugüne kadar girdiği seçimlerde başarıya imza attıklarını belirten Çivitçioğlu “Bu başarı Ak Partimizin 12 yıldan beri göstermiş olduğu performansın vatandaşımızda oluşan yansımasının tezahürüdür. Yani Çankırı’da her 4 kişiden 3’ünün bize oy verdiği bir seçim yaşadık. Çıtayı belli bir noktaya getirdik. İnşallah yeni il başkanımız bu çıtanın üzerine çıkacaktır. Bizim göremediğimiz, eksiklerimizi kapatacak bir süreç başlayacaktır.” dedi.
2015 seçimlerinin çok önemli olduğuna vurgu yapan Çivitçioğlu, “2015 yılı seçimleri sivil anayasanın yeniden yapılanacağı bir süreçtir. Seçimi inşallah büyük başarı ile tamamlayacağız. Başbakanımız bu başarıyı bizden bekliyor. Bizim hedefimiz %74’dü. Bu %74 başarıyı sağlayacağımıza eminiz. Hedef tekrar yenilendi. Başbakanımız Çankırı’dan %70 üzerini bekliyor. Bizde bu amaçla yine partimizin daha yüksek seviyeye çıkması için elimizden geleni yapacağız.” dedi.
Bundan sonra Salim Çivitçioğlu olarak gelir gideriz ve Çankırı’da hep beraber yaşamaya devam ederiz diyen Çivitçioğlu ‘gönüllerde hoş bir seda bırakmak için’ çalıştık. Herkese teşekkür ediyorum. Her şey Çankırımız için iyi olur” dedi.