Dunlop
featured

Çivitçioğlu 2015 hedefini açıkladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Partisinin Çankırı İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katılan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne “Suriye ve Irak’a askeri harekat ve müdahale” yetkisi veren Başbakanlık tezkeresi üzerinden muhalefet partilerini eleştirdi.

Babacan, ülkenin birlik ve beraberliğinin tüm siyasi hesapların üzerinde olduğunu ifade ederek, “Biz kendi aramızdaki birlik beraberliği sapa sağlam koruduktan sonra, fitneyi fesatı elimizin tersiyle ittikten sonra bu milletin sırtını kimse yere getiremez” dedi.

Bazı muhalefet partilerinin bu konuda iyi niyetli davranmadığını belirten Babacan, muhalefeti sert sözlerle eleştirdi. Türkiye’yi değerlendiren uluslararası bilim çevrelerinin Türk demokrasisinin en önemli sorununun muhalefet olduğunu söylediklerini ifade eden Babacan, ülkenin aklı başında düzgün işleyen bir muhalefete ihtiyaç duyduğunu kaydetti.

Ak Parti İl Başkanı Salim Çivitçioğlu da girdikleri tüm seçimlerden başarı ile çıktıklarını ve 2015 genel seçimleri için çalışmalara başladıklarını belirterek, “2015 hedefimiz %74’tür. Bu hedef doğrultusunda çalışıyoruz” dedi.

Toplantının sonunda Babacan’a katılımlarından dolayı AK Parti Çankırı İl Başkanı Salim Çivitçioğlu tarafından tablo hediye edildi.