“Ciğerlerimiz yanıyor”

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Fevzi Çim, ülke genelinde meydana gelen orman yangınları nedeniyle “Ciğerlerimiz yanıyor” dedi.

Çim, “Çok zor bir süreçten geçtiğimiz şu dönemde pandeminin getirmiş olduğu zorluklar yetmezmiş gibi, şimdi birde önce Manavgat ile başlayıp arkasından Marmaris, Mersin, Adana ve Kayseri ile devam eden etmekte olan orman yangınlarında ciğerlerimiz yandı, canımız yandı.

“İşin siyasi kısmına yüreğimizin yandığı şu günlerde çok girmek istemiyorum” diyen Çim, “Uçaklar kullanıldı mı? Kullanılamadı mı? Türk Hava Kurumu birkaç ay önce yapılan bir ihale ile devre dışımı bırakıldı mı? Bunların cevabını Sayın Orman Bakanı’ndan ivedilikle bekliyoruz. Bu açıklamalar yapılmadıkça veya Büyük Türk Milletinin gönlünü rahatlatacak bilgiler verilmedikçe, kül olan her hayatın ağır yükü onun omuzlarındadır. Sayın İçişleri Bakanı’mızında, suçluların biran önce bulunup Yüce Türk Adaletine teslim edilmesi konusunda gereğini yapacağına inanıyoruz .

Son olarak Marmaris’de, itfaiye ekiplerine su taşırken dumandan zehirlenerek hayatını kaybeden kahraman Şahin Akdemir” dedi