CHP ve MHP’den gazetemize ziyaret

10 Ağustos 2014’te yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine, muhalefet partilerinin Cumhurbaşkanlığı çatı adayı olarak gösterdiği Prof. Doktor Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek turlarına çıkan CHP ve MHP il başkanları gazetemizi ziyaret etti.
Gazetemiz Sahibi Kazım Kayıkçı ve Yazı İşleri Müdürümüz Çetin Kapdan ile bir süre sohbet eden il başkanları, 10 Ağustos seçimlerinde tüm seçmenlerin sandığa gidip oy kullanmalarını ve kullandıkları oylara sahip çıkmalarını istedi.
CHP İl Başkanı Fikret Tatlıcı, İhsanoğlu’na desteğin her geçen gün arttığını ifade ederek, yapılan anketlerin seçimin ortada olduğunu gösterdiğini, AKP’nin ise farklı bir algıyla ‘seçim bitti’ havası yarattığını kaydetti.
Tatlıcı, tüm seçmenleri destekleri aday için oy kullanmaya davet ederek, “Vatandaşlarımızın demokrasi için sandığa gitmeleri ve oy kullanmalarını her şeyden daha çok önemsiyoruz. Kendilerinden ilk ve en önemli isteğimiz budur” dedi.
Prof. Doktor Ekmeleddin İhsanoğlu’nun sadece CHP ve MHP’nin değil tüm Türkiye’nin adayı olduğunu anlatan Tatlıcı, 10 Ağustos seçimleri için 18 milyon fazla oy pusulası basıldığını belirtti.
MHP İl Başkanı Yusuf Naci Bayındır ise 10 Ağustos seçimlerinde Türkiye’nin geleceğinin oylanacağını ifade ederek, “Bu seçimlerde ülkesinin geleceğini düşünen her vatan evladının sandığa gitmesi ve desteklediği adaya oy vermesi ve verdiği oya sahip çıkması gerekiyor. Önünüzdeki adayları karşılaştırın ve elinizi vicdanınıza koyun. Ülkeyi ayrıştıracak değil, ülkeye huzur, sevgi, birlik ekecek adaya oy verin. Aklı selimin yolu olarak, dışlayan değil kucaklayan, ayrıştıran değil birleştiren, insanlarımızı etnik ve mezhep ayrımına tabi tutmayan, bilgi, birikim, tecrübe ve devlet adamlığı feraseti ve uluslararası diplomasi tecrübesi ve vizyonunun yanında saygınlığı olan Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’na sahip çıkılması ve desteklenmesini bütün vatandaşlarımızdan bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
Bayındır, AKP’nin Çankırı’dan %80 oy alacağı iddialarına da gönderme yaparak, “AKP yöneticileri şu an bir hayal görüyorlar, 10 Ağustos’ta bu rüyadan uyanacaklar. Her şey ortada, ben onlara ayaklarının yere basmasını tavsiye ediyorum” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gazetemiz Sahibi Kazım Kayıkçı ve Yazı İşleri Müdürümüz Çetin Kapdan da 10 Ağustos 2014’te yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ülkemiz için hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Yazarlarımız Hakkında