CHP ve MHP’nin isteği aynı

İlk olarak MHP İlçe Başkanı Mahmut Doğar’ı ziyaret eden Milletvekili İdris Şa­hin, MHP’nin Çankırı’da çok önemli bir role sahip olduğunu söyleyerek, “MHP, Çankırı siyasetinde çok güçlü bir şekilde yer alı­yor. Türkiye’nin ana muhalefeti CHP ama Çankırı’nın ana muhalefeti MHP’dir” ifade­lerini kullandı.

Kendilerinin AKP’nin değil, Çankırı’nın milletvekili olduğunu belirten Şahin, “Biz, Çankırı insanın temsilcisi olarak oradayız. Buradaki arkadaşlarımızla, kendi parti teş­kilatımızda bulunan arkadaşlar arasında hiçbir fark yok” dedi. Siyasette ufak tefek anlaşmazlıkların olduğunu söyleyen Şahin, “Birbirimize her zaman objektif davranalım. Herkes yanlış yaptığımızda eleştirecek ama doğru yapılan şeyleri de alkışlayalım” diye konuştu. “Buradan gelecek önerilere her zaman açığız” diyen Şahin, “Bana her zaman ulaşabilirsiniz Ben sizin, her türlü telkin ve isteklerinize açığım. Ayrıca, kal­bim ve gönlümde sizlere açık. Bunu söyle­mek için buraya geldim. Sizlerin taleplerini almak ve onların takipçisi olmak, benim asli görevim” şeklinde konuştu. MHP İlçe Başkanı Mahmut Doğar ise, “Ben, bu memlekete bir an önce hizmet gelmesini istiyorum” diyerek, “Çankırı için hep bera­ber ne yapabiliriz, bunu düşünmek lazım. Problemler konusunda herkes hem fikir ama icraat konusuna gelince kimse elini taşın altına koymuyor” ifadelerini kullandı. Doğar, daha sonra, yapılacak Hükümet konağı konusunda Şahin’e düşüncelerini söyleyerek, hükümet konağının Kırkevler mevkiine yapılmasının doğru olmadığını kaydetti. Şahin ise, yapılacak olan konağın çok büyük olacağını belirterek, “25 dönüm­lük bir valilik yapacağız. Çankırı merkez­de 7 dönümden büyük bir arazi yok” dedi. Belediye İş Merkezinin ve Yunus AVM’nin yerinin de yanlış olduğunu dile getiren Şa­hin, “Ben devasa 2 büyük binanın merkeze dikilmesine karşıydım. Yunus AVM’nin yeri­nin şimdiki otagarın olduğu yeri önermiştim ama burası oldu” şeklinde konuştu.

Şahin son olarak, İl Başkanına ve Merkez İlçe Başkanına yeni görevlerinde başarılar diledi. MHP’deki ziyaretin ardından CHP İl Başkanlığına geçen Milletvekili İdris Şahin, burada İl Başkanı Fikret Tatlıcı ve CHP yö­netimiyle görüştü. Yerelden olmanın fayda­larını gördüklerini söyleyen Şahin, yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bil­giler verdi. CHP İl Başkanı Fikret Tatlıcı ise, herkesin Çankırı’ya hizmet etmek arzusun­da olduğunu kaydederek, “Biz muhalefetiz. Yapıcı eleştiriler her zaman olmalı ve bun­lar olumlu karşılanmalı. Biz kimsenin şah­sına hakaret edip, onur kırıcı bir eleştiride bulunmuyoruz. Bu memlekete hizmet eden herkesten Allah razı olsun” dedi.

Yapılacak olan hükümet konağının Kırkevler’e olmaması gerektiğini söyleyen Tatlıcı, “Yapılan halk oylamasında vatan­daşlarımızın sadece yüzde 28’i Kırkevler’i istemiş. Yapılacak olan yerin üstü tepe, altı dere. Hükümet konağımız oraya giderse, memleketimize gerçekten çok yazık ola­cak” ifadelerini kullandı.

Tatlıcı, Çankırı’nın yeşil alanlara ve bir meydana ihtiyacı olduğunu belirterek, bu konudaki düşüncelerini Milletvekili Şahin’le paylaştı. Şahin, hükümet konağı yapıldık­tan sonra orasının yıkılacağını ve onun ye­rine herhangi bir binanın yapılmayacağını dile getirdi. Şahin son olarak, “Gördüğü­müz eksiklikleri birbirimizle paylaşacağız ve bunları gidermek için hep birlikte çalışa­cağız. Eksiklikler hepimizin eksikliği, güzel­likler hepimizin güzelliği” dedi ve ziyaretini tamamladı.