Cezaevi’nin önüne dinlenme yeri

22 Ağustos 2012 tarihli nüshamızda gündeme getirdiğimiz cezaevi ziyaretlerinde gelen vatandaşların ihtiyaç sorunu konusu çözülmek üzere.

Kurban Bayramı’nın 1. günü gerçekleştirilen bayramlaşma nedeniyle Çankırı E Tipi Kapalı Cezaevi’ni ziyaret eden Vali Vahdettin Özcan burada mahkumların isteklerini dinledi. Yapılan ziyaret esnasında gazetemizin 22 Ağustos 2012 tarihinde gündeme getirdiği cezaevine gelen mahkum yakınları ve konukların ihtiyaç sorunları da ele alındı.

Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Togay ve Cezaevi Savcısı Mustafa Koç, konunun önemine değinerek gelen konukların büyük sorun yaşadığını aktardı.

Sorunu dinleyen Belediye Başkanı İrfan Dinç, Cezaevi önünde bulunan arsa ile ilgili bir problem yaşandığını fakat konunun önemli olduğunu aktararak, “Sizin istediğiniz şekilde bir projeyi hayata geçirelim ve kış dönemi başlamadan bunu halledelim. Gelen konuklar hem ihtiyaçlarını karşılasınlar hem de kapalı bir ortamda otursunlar” dedi.

Bazı mahkumların devamlı su kesintisi nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını aktarması üzerine ise başkan Dinç, “Kentsel dönüşüm nedeniyle hatta bazı sorunlar yaşanıyor. Yoksa kesinlikle bir su sorunumuz yok” cevabını verdi.

Karşılıklı sohbet havasında geçen ziyarette Vali Özcan, “inşallah en kısa zamanda ailenize kavuşursunuz” dedi. “Sizlerin dilek ve isteklerinizi yapma gayreti içindeyiz” diyen Özcan, “Ama gerçekleştiremediklerimiz de oluyor” dedi

Yaşanan durumun bir takdiri ilahi olduğunu belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç, “İnşallah en kısa zamanda evlerinize dönersiniz ve bundan sonraki günleri ve bayramları ailelerinizle, sevdiklerinizle geçirirsiniz” dedi

Cezaevi hakkında bilgi veren Cezaevi Müdürü Mahmut Çaça 180 personelle hizmet verdiklerini ve bunun norm kadroya yakın bir personel olduğunu ve cezaevinde  şu anda 500 tutuklu ve hükümlünün kaldığını açıkladı.