Çevre Hizmetler Birliği üyeleri belirlendi

İl Genel Meclisi Mayıs ayı birleşimlerinin 3.’sünü dün gerçekleştirdi. Meclis üyesi Hüseyin Çetiner’in izinli sayıldığı dünkü birleşim Meclis Başkanı Ruhi Şeker başkanlığında 26 mevcutla gerçekleştirildi.

Dün gerçekleştirilen birleşimde ilk olarak, Çankırı Yerel Yönetimleri Çevre Hizmetleri Birliği’nde görev alacak 13 üye belirlendi.  Gizli oylama ile yapılan seçim öncesinde verilen dilekçede 13 kişilik liste de ismi olan Cengiz Öngel’in adaylıktan çekildiğini belirtmesi üzerine Ahmet Ulusoy ve Ömer Faruk Kaytez aday olduklarını dile getirdiler.

Gerçekleştirilen gizli oylama sonrasında Abdulkadir Şimşek, Hüseyin Çetiner, Dursun Çimen, Avni Demircioğlu, Harun Tosyalıoğlu, Ahmet Çelik, Şaban Ceylan, Şerafettin Kılavuz, Alaattin Kahyaoğlu, Tuğrul Kaya, Latif Ak, Enver Güngörmüş ve Ahmet Ulusoy Çankırı Yerel Yönetimleri Çevre Hizmetleri Birliği üyeliğine seçildi.

Gündemin 2. maddesi olarak ise Atkaracalar ilçesi Hükümet Konağı bakım ve onarım işlerine ait projenin çizilebilmesi için, 2014 mali yılı bütçesinden 3 bin TL ödeneğin aktarılması ve Atkaracalar ilçesine gönderilmesi ele alındı. Yapılan bilgilendirme sonrasında ödeneğin Atkaracalar ilçesine gönderilmesi kabul edildi.

Mayıs ayının 3. birleşiminin gerçekleştirildiği dünkü birleşimde son olarak ise Kurşunlu ilçesi Çavundur köyü Hamamönü mevkii 101 ada 17 parselde mülkiyeti İl Özel İdaresine ait 129 bin 19 m2 taşınmaza ait revizyon imar planı görüşüldü. Gündem maddesi yapılan oylama sonrasında İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

meclis (4)