Dunlop
featured

Çelikten, “Para satmakta güçlük çekiyoruz”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten esti gürledi.
Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Çankırı Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısı öncesi kısa bir konuşma yapan Çelikten yaşanan ilgisizlikler nedeniyle esti gürledi.
Gerçekleştirilecek toplantı nedeniyle herkese mesaj atıldığını aktaran Çelikten, “Görüyorsunuz tablo bu. Katılım yok. Bedavadan para var ama biz bunu satmakta güçlük çekiyoruz. Çünkü girişimcilik ruhumuz çok zayıf, ilgi çok zayıf” dedi.
Çankırı’da proje kültürünün gelişmediğini belirten Çelikten, “Çankırı olarak biz bu hibe programlarını kullanmazsak bu paralar başka illere gider. Çankırı’da işsizlik var diyoruz, girişimcilik eğitimleri açıyoruz. Fakat sonuç ortada. Tüm vatandaşlara ulaşmak için gayret gösteriyoruz ilgi gösteren yok. Şuradaki tabloyu başka bir ilde görseler gülerler bize. Eğer gayret ve çaba göstermezsek bir yere varamayız. Çankırı olarak bu hibe programlarından neden daha fazla yararlanmıyoruz? Neden daha çok proje üretmiyoruz? Neden girişimcilik ruhumuzu geliştirmiyoruz? Eğer gelecekte ayakta kalmak istiyorsak kesinlikle girişimcilik ruhumuzu geliştirmeliyiz. Çünkü dünya gelişiyor ve büyüyor. Bu gelişme ve büyümeye bağlı olarak her saniye yeni sektörler ve pazarlar ortaya çıkıyor. ” dedi.
Çankırı’nın devlete her şeyi verdiğini aktaran Çelikten, “Çankırı halkı devletine her şeyi veriyor fakat almasını bir türlü yapamıyor. Biz alamayınca tabiki başkaları alıyor” dedi.
Gerçekleştirilen çalışmalarda basına büyük iş düştüğünü de belirten Çelikten, “Gerçekten basın mensubu arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Her toplantımıza geliyor ve vatandaşları aydınlatıyor. Bu hibe programlarını da devamlı sayfalarınızda anlatırsanız Çankırı için güzel olur. Çünkü yapılan toplantılara katılım az. En azından bu konuları sayfalarınızda devamlı yayınlarsanız belki vatandaşlarımız bilgi sahibi olur” dedi.
tkdk (9)