Çayırpınar’lılar Sohbet Toplantısında Buluştu

Birlik beraberliklerinin sıkılığı ile tanınan ilimiz merkez Çayırpınar köylüler Çankırı il merkezinde bulunan dernek binalarında Cuma günü akşamları sohbet toplantılarında buluşarak çeşitli etkinlikler yapıyor.

 

Dernek Başkanı Muammer Öztürk yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kış döneminde üye ve gönüllülerimizi bir arada tutmak ve birlik beraberliğimizi artırmak üzere alınan kararlar gereğince her hafta belirli bir gün dernekte toplanılarak sohbet edilmesi planlanmıştı. İkinci haftasını tamamlayan etkinliğimiz çerçevesinde katılımcılara çiğ köfte ikram edildi. Anı ve hatıralardan oluşan fotoğraflar katılımcılara izlettirilirken, büyüklerimizden geçmişte köyümüzde yaşanan olaylar, etkinlikler, çalışmalar vb. katılımcılara sunuldu. Ne diyelim bu hafta katılamayan kardeşlerimiz bir sonraki hafta katılabilirler. Bu tür toplantıların nisan ayı başına kadar dernekte yapılması planlanmaktadır. Çiğ köfteyi yoğuran ekibe emeklerinden dolayı teşekkür eder, tatlı ikram sahibi kardeşimize de ayrıca teşekkür ederiz” dedi.

Sohbet toplantılarına katılımın önemi vurgulanırken ailelerin özellikle gençlerin bu tür etkinliklere katılmalarını sağlamaları istendi. Öztürk ayrıca gençlerin büyüklerini ve birbirlerini tanımaları ve kaynaşmaları adına bu tür organizelerin önemini vurguladı.