Dunlop

ÇAYASAD, kolları sıvadı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Yazarlar ve Sanatçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yıldırım, dün bir basın toplantısı düzenleyerek yarın başlayacak olan “ÇAYASAD Kültür ve Sanat Festivali” etkinlikleri hakkında bilgi verdi.

 

ÇAYASAD olarak ilk kez bu tür bir organizasyon yapacağını belirten Yıldırım, “Bu tür festivaller geçmiş yıllarda resmi kurumlar tarafından düzenleniyordu. Biz ÇAYASAD olarak bu tür bir organizasyon yapmayı planladık ve projelendirdik. Projeyi Kültür Bakanlığı’na sunduk ve bakanlıktan bütçe konusunda gerekli onayları aldık. Organizasyona 6 ay evvel başladık. Yoğun bir şekilde çalıştık. Organizasyon içerisinde yer alan tüm ekinlikleri özenle yönetim kurulundaki arkadaşlarımla birlikte seçtik.  Çankırı’da ilk kez bir sivil toplum kuruluşu tek başına bu tür bir etkinliğin içerisine giriyor” dedi.

 

Amaçlarının tarihi ve kültürel değerlerin genç nesillere aktarılması olduğunun altını çizen Yıldırım, genç nesillere öz değerlerinin hatırlatılması gerektiğini belirterek, “Hayat sadece bilgisayar oyunlarından ibaret değildir” dedi.

 

3 gün devam edecek olan etkinlikler hakkında da bilgiler veren Yıldırım, “Nostalji sayabileceğiniz değerlerimizi halkımızın huzuruna sunacağız. Kültür değerlerinin yeniden hatırlanmasını istiyoruz. Bunun için arkadaşlarımızla beraber 20 köyden değişik yöresel elbiseler topladık ve bir defile yapmayı planlıyoruz. Organizasyonları bir aksilik yaşamadan tamamlamak istiyoruz. Tüm halkımızın katılımını bekliyoruz. Sizden aldığımız desteklerle bu organizasyonları geleneksel hale getirmeyi ve Çankırı’ya geçmişini hatırlatmayı planlıyoruz” dedi.

 

Hiçbir ticari bir amaç gütmediklerini de kaydeden Yıldırım, etkinliklerin yarın saat 12:30’da başlayacağını ve Cuma gününe kadar devam edeceğini söyledi.