Dunlop

ÇARE’li gençler çok mutlu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Araştırma Rehberlik ve Eğitim Derneği’nin öğrenci ve velilerin katılımı ile bu yıl ikincisini düzenlediği Ilgaz Dağı gezisinde öğrenciler doyasıya eğlendi.

Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi’ne iki otobüsle hareket eden ÇARE üyeleri, öğrenci ve veliler baharı andıran güneşli havada kar üzerinde kızakla kayarak unutamayacakları bir gün yaşadılar.

Yoğun ders programı arasındaki sömestr tatilinin son gününü Ilgaz Dağı Yıldıztepe Kayak Merkezi’nde gönüllerince eğlenerek geçiren öğrenciler1600 metreuzunluğundaki telesiyeje de bindiler. Öğrenciler ve aileleri güneşli ve temiz bir havada kar üzerinde piknik yapabilmenin ve kızakla kaymanın keyfini yaşadılar.

Dernek Başkanı İbrahim Erkayacan bu yıl ikincisini düzenledikleri Ilgaz gezisini geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini belirterek “Bu yılki Ilgaz Şenliğini Yıldıztepe Kayak Merkezi’nde gerçekleştirdik. Valimiz Sayın Vahdettin Özcan’ın özverili çalışmaları ile kısa sürede tamamlanan bölgenin en uzun telesiyejini görme ve 96 öğrenci ve velimize tanıtma imkanı bulduk. Yüce yaradanın bu bölgeye verdiği böylesine muhteşem güzelliği herkesin görüp yaşaması ve paylaşması gerekli diye düşünüyoruz. Dernek olarak Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi’nin tanıtımı için elimizden geleni yapacağız. Tüm sivil toplum kuruluşlarının da buranın tanıtımına katkı vermesi gerekir. Öğrencilerimiz ve velilerimizle çok keyifli ve eğlenceli bir gün yaşadık. Üzerlerindeki stresi attılar ve ikinci döneme daha dinamik bir başlangıç yaptılar. Biz eğitimin sadece okulda, dershanede değil, hayatın içinde sosyal etkinliklerle desteklenerek aileleri de içine alacak şekilde yapılmasının daha yararlı olduğunu savunuyoruz, bu yönde de çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.