Çankırı’ya yeni öğrenci yurdu yapılıyor

Yapraklı Yolu üzerinde bulunan alanda yapılan temel atma törenine Belediye Başkanı İrfan Dinç, Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, AKP İl Başkanı Salim Çivitcioğlu, Sağlık İl Müdürü Mehmet Karakoç, Mimarlar Odası Çankırı Temsilcisi Seçil Çivitcioğlu ve Kotku Eğitim Kurumları yetkilileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kotku Eğitim Kurumları Sorumlusu Tayyip Levent Tuna, gazetecilere yaptığı açıklamada Çankırı’ya eğitim için diğer illerden çok sayıda kız öğrencinin geldiğini ve barınma sorunu ile karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

Tuna, “Bunların hiç değilse bir kısmı burada barınacak ve çeşitli sosyal ihtiyaçlarını burada karşılayacak. Çankırı’ya gelen öğrencilerimize ev sahipliği yapmayı hedefliyoruz. Bizim bu kurumu oluşturmaktaki amacımız kar değil, hizmettir.” diye konuştu.

17 bin metrekare alana yeni bir yaşam merkezi oluşturmayı hedeflediklerini anlatan Tuna, “İlk bloğumuzu tamamladık ve ikinci bloğun temelini atıyoruz. İlk bloğumuza Hasibe Sultan Kız Öğrenci Yurdu ismini verdik. Nasip olur ikinci bloğu da tamamlarsak ona da Şaziye Anne Kız Öğrenci Yurdu ismini vermeyi hedefliyoruz. Hasibe Sultan Kız Öğrenci Yurdu önümüzdeki sezona, Şaziye Anne Kız Öğrenci Yurdu da nasip olursa 2014 eğitim sezonuna yetiştirilecek. Çalışmalarımız tamamlandığında imkanlarımız doğrultusunda yeni bir blok daha yapma hedefimiz var, ama bu henüz kesin değil ” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından 2 blokta toplam 400 öğrencinin barınabileceği yurdun temeli atıldı.