Çankırıya yatırım yapacak

Tayvan Büyükelçisi James C.H Chen, eşi ile birlikte Çankırı’ya gelerek, Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret edip, ilimize yapmayı düşündükleri yatırımlarla ilgili bilgi aldı.

Teşvik yasası dolayısıyla yatırımcılar tarafından ilgi gören illerden biri olan Çankırı Tayvanlıların da dikkatini çekti.

Dün Çankırı’ya gelen Tayvan Büyükelçisi James C.H Chen, Çankırı’daki yatırım olanakları ve Çankırı’dan çıkartılan madenler hakkında bilgi aldı.

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret eden Chen’i Oda Başkanı Hayrettin Çelikten, Oda Meclis Başkanı Cafer Özkan ve yönetim kurulu üyeleri ağırladı.

Çankırı’nın teşvik yasasından faydalanması dolayısıyla yatırım yapılacak iller arasında öne çıktığını söyleyen Chen, otomotiv, elektronik ve makine sektörlerinde yatırım yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Yapacakları üretimi ihraç etmeyi planladıklarını da ifade eden Büyükelçi Chen, Çankırı’da yabancı yatırımcı olup olmadığını sorduktan sonra ilimizde faaliyet gösteren firmalar hakkında bilgi aldı.

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten ise oda olarak üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye hazır olduklarını ifade ederek, Çankırı’nın yeni yatırımcılar beklediğini kaydetti.