“Çankırı’ya hizmet etmekten de mutluluk duyuyoruz “

polis teşkilatı 1 (5)Türk Polis Teşkilatı’nın 169. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde dün bir program düzenlendi. Atatürk anıtına çelenklerin sunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program 100. Yıl Kültür Merkezinde devam etti.

Kutlama programı çerçevesinde 100. Yıl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen program Emniyet Müdürü Ali Murat Dağlı’nın konuşması ile başladı.

“Emniyet Teşkilatı vatan ve milletin bölünmez bütünlüğünü korumak, halkımızın huzur, can ve mal güvenliğini sağlamak için büyük bir gayret ve özveriyle çalışmaktadır” diyen Dağlı, “Toplumun ve sosyal yaşamın hemen her alanındaki gelişim ve değişimine paralel olarak güvenli ve devlet otoritesinin sembolü olan polisten beklentiler de değişmiştir. Bu beklentileri karşılayabilmek için Emniyet Teşkilatı görevlerini yerine getirirken yeni yüzyılın sosyal kültürel ve teknolojik gelişmelerini takip etmekte kendisini sürekli yenilemektedir.  Halkımızın güven ve desteğiyle suçu önleme ve suçla mücadeledeki başarı grafiğimiz her geçen gün yükselecektir” dedi.

“Değerli Çankırılılar, vatanına, milletine, devletine, bayrağına saygılı bir karakter sahibi olduğunu her fırsatta ortaya koyan siz değerli Çankırılıların güven ve desteği polisin başarısındaki en büyük etkendir” diyen Dağlı, “Çankırı Emniyet Müdürlüğü olarak hedefimiz sizlere verdiğimiz hizmetin kalitesini her geçen gün yükseltmektir. İklimi sert, insanı mert, şehitler ve yarenler diyarı Çankırı’yı ve Çankırılıları seviyoruz. Çankırı’ya hizmet etmekten de mutluluk duyuyoruz. Daha huzurlu daha güvenli bir Çankırı için yapacağımız çalışmalarda bizlere güvenip destek olmaya devam ediniz” dedi.

Meslektaşlarına da seslenen Dağlı, konuşmasının sonunda, “Değerli meslektaşlarım hemen her alanda görev yapan siz değerli mesai arkadaşlarımla birlikte, anayasa ve yasaların verdiği yetkiler çerçevesinde, daha etkin, kaliteli, insan odaklı ve ortak akılla hizmetler vermeye devam edeceğiz. Bu hizmetlerimiz de yerine getirirken Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün ilkeleri daima rehberimiz olacaktır. Vatanına milletine devletine hizmet etmeye kutsal gören, kanunların verdiği yetkiyi zamanında kullanan, kendisini de toplumun bir parçası olarak gören fedakar mesai arkadaşlarımızın geleceğimizin daha huzurlu daha güvenli olacağına yürekten inanıyorum. Bu duygularla vatan ve bayrak uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anarken, üstün hizmet anlayışıyla halen görevlerini sürdüren mesai arkadaşlarıma onların değerli ailelerine, sağlık mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

“Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin en köklü, en temel kurumlarından birisi olan Emniyet Teşkilatımızın 169. kuruluş yıldönümünü kutlamanın gurur ve kıvancını hep birlikte yaşıyoruz” diyerek sözlerine başlayan Vali Vahdettin Özcan ise, “Gücünü milletten ve kanunlardan alan polis teşkilatımız; anayasa, kanunlar, tüzükler ve yönetmeliklerin kendisine verdiği yetki ile cesaret, feragat ve fedakârlıklarla 169 yıldır milletimizin huzur ve güvenliği için mesai mefhumu gözetmeksizin görevini başarıyla yerine getirmektedir.

Polis teşkilatımız; milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, milletimizin bağımsızlığını ve ülkenin bölünmez bütünlüğünü, Cumhuriyeti ve Demokrasiyi korumayı hukukun üstünlüğü çerçevesinde her daim temel ilke edinmiştir

Bu açıdan; Mülki ve Adli makamlarla uyum ve işbirliği içerisinde Türkiye Cumhuriyeti kanunlarının sizlere verdiği görev ve yetkiyi tam bir tarafsızlık içinde uygulamak zorunda olduğunuzu göz ardı etmemelisiniz. Unutmayalım ki; hizmet anlayışımız gereği hedefimiz her zaman insanımızın mutluluğunu, huzur ve esenliğini sağlamaktır. Hukukun üstünlüğü ve bağlayıcılığı en önemli prensibimiz olmalıdır” dedi.

“Amacımız ve hedefimiz sizi mutlu kılmak, can ve mal güvenliğinizi sağlamaktır” diyen Vali Özcan, “Halkla ilişkilere verdiğimiz önem gün geçtikçe artmakta bu anlamda millet kavramını devletin önüne geçirmiş bulunmaktayız. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!” ilkesi en önemli çalışma prensibimizdir.

Sizi her zaman ve her daim kucaklıyor ve seviyoruz. Bugüne kadar yaptığınız katkılar ve destekleri unutmuyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Güneş İlkokulu 2/E sınıfı öğrencisi Nazlı Batak tarafından “Türk Polisi” isim şiir okundu. Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğünce hazırlanan Sedat Eskitürk ve narkotik köpeği Keitanın gösterisi ve polis teşkilatının hazırlamış olduğu müzik dinletisi sunuldu.

Daha sonra Çankırı Polis Teşkilatı Sergisi Vali Vahdettin Özcan tarafından açıldı.

Tüm stantları gezen Vali Özcan ve beraberindeki konuklara Emniyet Teşkilatının yaptığı çalışmalar ve teknolojik gelişmeler ile ilgili bilgi sunuldu.