Dunlop
featured

“Çankırı’ya bir de buradan bakın” fotoğraf sergisi açıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Çalışan Gazeteciler Derneği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen “Çankırı’ya bir de buradan bakın” isimli fotoğraf sergisinin açılışı dün gerçekleştirildi.
İlki geçen sene gerçekleştirilen ve geleneksel hale getirilen “Çankırı’ya bir de buradan bakın” konulu resim sergisinin 2.’si dün gerçekleştirildi.
100. Yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirilen açılışa Vali Vahdettin Özcan, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Kültür ve Turizm İl Müdürü Mustafa Kemal Karatatar, İl Genel Meclis Başkanı Ruhi Şeker ve çok sayıda davetli katıldı.
Açılışta ilk olarak bir konuşma yapan Çankırı Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Özgür Alantor, 3 yıl önce kurulan bir dernek olduklarını belirterek, “Gazeteci arkadaşlarımızın programlarda yada boş günlerinde çektiği güzel fotoğrafları sergilemeye karar vermiş ve geçen sene ilkini gerçekleştirmiştik. Bu çalışmamızı artık geleneksel hale getirdik ve bu sene de 2. sini gerçekleştiriyoruz. Sergimizde 15 dernek üyemizin 55 fotoğrafı yer almakta” dedi.
Haberin arkası dediğimiz, daha çok haberin arkasında birçok insanımızın görmediği, Çankırı’nın güzelliklerini anlatan fotoğrafların yer aldığını belirten Alantor, Bu sene 2. gerçekleştirilen sergiyi geçtiğimiz günlerde vefat eden Bizim Çankırı Gazetesi sahibi Ali Kör’e ithaf ettiklerini dile getirdi.
Geçmiş dönemlerde basın çalışanlarının çok zor şartlarda çalıştıklarını fakat günümüzde gelişen teknoloji ile biraz rahatladıklarını belirterek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Ali Amcamıza ve bu meslekte kaybettiklerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Genç kardeşlerimizinde onlara vefa adına bu şekildeki bir organizasyonu düzenlemesi çok önemli. Gençliğimiz hakikaten, büyüklerine karşı vefalı noktalar. Yerel basınımız zor şartlarda bugünlere geldi. Neler çektiklerini çok iyi biliyorum. Şuanda yerel basın teknik donanım ve kalite bakımından iyi bir noktada. Buda bizim için sevindirici. Ben her zaman basın çalışanlarının ve matbaaların yanında olmaya ve onlara destek olmaya çalıştım. ” dedi.
Vali Vahdettin Özcan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak “Ali abiyi kaybettik. Ben Ali abiyle her konuda mutabık değildim. Zaman zaman karşı karşıya geldiğimiz hususlar oldu. Ama ben hep Ali abiyi iyi bir insan olarak hatırlayacağım. İyi bir insandı, iyi bir gazeteciydi. Her yaptığı hal ve hareket kamu yararı içindi. Her zaman idareciler ve yöneticiler doğru iş yapmazlar. Zaman zaman etrafındaki sarmal nedeniyle doğruyu görmeye bilirler. Ben Ali abiyi böyle hatırlayacağım, Allah rahmet eylesin, geride kalanlara ve camianıza da başsağılığı diliyorum” dedi.
Vali Özcan ilk sergiye de katıldığını aktararak gazetecilik mesleğinin önemine vurgu yapıp, “Sizlerin yaptığı haberleri her gün okuyoruz. İnşallah bugünde çekmiş olduğunuz fotoğraflara bakacağız. Gazetecilerin böyle etkinlikler yapması çok önemli. Hepinizi tebrik ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Vali Vahdettin Özcan, Bizim Çankırı Gazetesi muhabiri Ali Kör ve Çankırı Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler eski Müdürü Kezban Gür serginin kurdelesini açtı. Açılış sonrası gün boyu ziyaretçiler sergiyi ziyaret ederken, ÇKÜ Rektörü Ali İbrahim Savaş’ta sergiyi gezdi.
dernek sergi1 (9)x