Çankırıspor’dan iddialı açıklama

Spor Toto 2.Lig Kırmızı Gruptaki temsilcimiz Çankırıspor’un teknik sorumlusu Hakan Yılmaz, dün bir takım açıklamalarda bulundu. Hafta sonu deplasmanda oynayacakları Fethiyespor maçından mutlaka puan almak istediklerini söyleyen Yılmaz, ligden düşme gibi bir korkularının da bulunmadığını kaydetti.

Çankırıspor teknik sorumlusu Hakan Yılmaz, geçen hafta sahamızda 1-1 berabere kaldığımız 1461 Trazbonspor maçında şansız bir gol yediklerini belirterek, “Bireysel bir hatadan gol yedik. Futbolda kazanmak için mümkün olduğu kadar az hata yapılması gerekiyor” dedi.

Rakibin 10 kişi kalmasından sonra, öne geçebilecek pozisyonları yakaladıklarını kaydeden Yılmaz, “Bunları gol yapabilseydik, maçı kazanabilirdik” diye konuştu.

Sahanın zemininden de yakınan Yılmaz, saha zemininde düzenlemelerin yapılması gerektiğini dile getirdi. Bu konu için Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne taleplerini ilettiğini aktaran Yılmaz, iç saha maçlarını iyi bir zeminde oynamak istediklerini ifade etti.

Rakiplerinin aldığı sonuçlarla ilgilenmediklerini söyleyen Yılmaz, “Biz kendi işimize bakıyoruz. Bizim ligden düşme gibi bir endişemiz yok” dedi. Deplasmanlardan mutlaka bir galibiyet çıkarmak istediklerinin altını çizen Yılmaz, “Bize tekrardan bir galibiyet serisi lazım. Bir maç kazandığımız takdirde rahatlayacağız” şeklinde konuştu.

Bu hafta sonu oynanacak Fethiyespor maçı ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Çankırıspor teknik sorumlusu Hakan Yılmaz, ligin güçlü takımlarından biriyle oynayacaklarını kaydetti. Bu maçtan mutlaka puanla ayrılmak istediklerini belirten Yımaz, “Bu zorlu deplasmandan puanla dönmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

1461 Trabzonspor karşılaşmasında zaman zaman kopuk bir görüntü çizdiklerini belirten Yılmaz, Fethiyespor maçında bu durumu düzeltmek istediklerini vurguladı.

Kendi sahalarında nasıl oynuyorlarsa, deplasmanda da öyle oynadıklarını kaydeden Yılmaz, “Bizim iç sahadaki oyun formatımızla, dış sahadaki oyun formatımız arasında herhangi bir değişme olmuyor. Biz Fethiyespor maçında da kendi oyun formatımıza bağlı kalarak oynayacağız” ifadelerini kullandı.

Yılmaz son olarak, sakatlığı geçmeyen Ozan’ın, Fethiyespor maçında forma giyemeyeceğini söyleyerek, cezalı bir futbolcunun bulunmadığını dile getirdi.