Çankırıspor turu geçemedi

Çankırıspor Ziraat Türkiye Kupasında Nazilli Belediyespor ile karşılaştı.

Süper Toto 2. Lig Kırmızı Grupta yer alan, ligdeki puanları 4’er olup denk takımlar sayılan iki takımın kupa mücadelesinde Nazilli Belediyespor karşılaşmadan 2-1 galip ayrıldı.

Çankırı Atatürk Stadında Serdar Sözlevi’nin orta hakemliği yaptığı Kupa maçında ilk yarı, ortada geçen bir mücadele ile 0-0 sona erdi.

İkinci yarıya her iki takımda oyuncu değiştirerek başladı. Çankırı spordan Nuri ile Hüseyin çıkarken yerlerine Ali Yakup ve Can girdi. Nazilli Belediyespor’da da Aytaç çıkarken yerine Furkan girdi.

İkinci yarıya hızlı başlayan Çankırı Spor Ali Yakup ile etkili olarak gol aramaya çalıştı. Çankırıspor’un ataklarına karşılık veren Nazilli Belediyespor 68nci dakikada golü buldu. Çankırı spor kalesinin sol tarafından Ümit Aydemir’in ceza sahasına kullandığı uzun taç atışı Furkan’ın kafa aşırtması sonrasnda Aykut’un vuruşu ile Gol oldu. 68nci dakikadan sonra Çankırıspor atak oynamaya başladı. Dakika 70’de Gürkan’ın yerine Aykut’u alarak  üçüncü oyuncusunu da değiştiren Çankırıspor gol arayışlarını yoğunlaştırdı. Dakikalar 83 olduğunda Çankırıspor’un gol sesi Nazilli Belediyespor Kalecisinin kolunun altından kaçırdığı, Çankırıspor’lu Eşref’in ceza sahası dışından vurduğu düzgün vuruşla geldi. Çankırıspor gol sevincini tam anlamıyla yaşayamadı. Gol’den 1 dakika sonra Nazilli Belediyespor Fatih ile 2nci golünü atarak durumu 2-1’ getirdi. Çankırıspor’un bu goldeki ofsayt beklentileri durumu değiştirmedi. 4 dakika uzatmanın oynandığı kupa maçında Çankırıspor kendi evinde, kendi seyircisi önünde Nazilli Belediyespor’a 2-1 yenilerek kupaya veda etti.

Stat: Atatürk
Hakemler: Serdar Sözlevi **, Ömer Aslantekin ***, Emre Bole ***
Çankırıspor: Ömür *, Gökhan *, Orkan ***, Ahmet *, Serhat *, Gürkan * (Dk.70 Aykut *), Celal **, Hüseyin Akoğlu *, (Dk.46 Can Polat *), Hüseyin Keleş ***,  Eşref ***,  Nuri *, (Dk.46 Ali Yakup *)
Nazilli belediyespor: Erhan **, Erdinç **,  Mehmet **,  Aykut * (Dk.79 Fatih *), Muğdat *** (Dk.88 Burhanettin), Ümit ***, Bora **, İsmail **, Lider ***, Aytaç **, (Dk.46 Furkan ***), Yusuf **
Gol: Dk.68 Aykut, Dk.84 Fatih (Nazilli Belediyespor), Dk.83 Eşref (Çankırıspor)
Sarı kartlar: Mehmet, Furkan (Nazilli Belediyespor)