Çankırıspor penaltı ile güldü

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grupta yer alan Çankırıspor hafta sonu kendi saha ve seyircisi önünde karşı karşıya geldiği Tarsus İdman Yurdu’nu 58. dakikada attığı penaltı golü ile geçerek galibiyet serisini sürdürdü ve puanını 13’e çıkarttı.

Hafta sonu Atatürk Stadında saat 15:00’de başlayan maçın ilk yarısında her iki takımda fazla bir etkinlik gösteremezken 7. Dk. Okran yüzde yüzlük bir gol fırsatını kaçındığı ve şutu kale direğine çarparak dışarı çıktı. 33. dakikada ise bu sefer rakip takım oyuncusu Halil’in şutunu aynı güzellikte kaleci Ömür yumrukları ile önleyerek takımı rahatlattı.

Maçın ilk yarısı 0-0 biterken ikinci yarıya Çankırıspor daha atak başladı. Rakip kale önünde tehlikeler yaratan Çankırıspor 58. dakikada bir penaltı kazandı. 58. dakikada Ahmet’in kullandığı köşe atışında, Ali’nin Orkan’ı ceza alanında eliyle itmesini hakem penaltı olarak değerlendirdi. Can Polat’ın kullandığı penaltı sonrasında Çankırıspor 1-0 öne geçti.

1-0’ın morali ile daha fazla atağa geçen Çankırıspor yakaladığı pozisyonları cömertçe harcadı. Maçın son 10 dakikasında ise rakip takım Tarsus İdman Yurdu maçta beraberliği yakalamak için Çankırıspor kalesi önünde büyük baskı kurdu. Rakip takımın sayısız gol fırsatını kaleci Ömür savuşturmayı başardı ve sahanın yıldızı oldu. Maçta başka gol olmayınca 90 dakika sonunda gülen taraf Çankırıspor oldu ve puanını 13’e çıkarırken rakip takım Tarsus İdman Yurdu 5 puanda kaldı.

Stat: Atatürk
Hakemler: Abdülkadir Bitigen ***, Eren Mehmet Ekmekyemez ***, Mehmet Küçük ***
Çankırıspor: Ömür ****, Gökhan **, Orkan ***, Yahya ** (Dk. 85 Gürkan *), Ahmet ** (Dk.90 Aykut), Onur **, Hüseyin Keleş ***, Can Polat ***, Ali Yakup *** (Dk.81 Ferhat*), Nuri ***, Hüseyin Akoğlu ***
Tarsus İdmanyurdu: Okan **, Fuat **, Turan *, İsmail ***, Kemal * (Dk.76 Şenol*), Ferhat *** Halil * (Dk.69 Hasan *), Cevher ***, Muhittin *, İsmail **, Ergun **
Gol: Dk. 55 (Pen) Can Polat (Çankırıspor)
Sarı Kartlar: Ali Yakup, Aykut (Çankırıspor), İsmail, Muhittin, Ergun, Halil, Cevher, Fuat, Şenol (Tarsus İdmanyurdu)