Çankırıspor’un “Ozan”ı var

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta yer alan Çankırıspor hafta sonu evinde karşı karşıya geldiği Altınorduspor maçını 1-0 kazandı.

Geçen hafta evinde Körfez Futbol Kulübünü 4-0 gibi farklı bir skorla geçen Çankırıspor hafta sonu kendi saha ve seyircisi önünde karşı karşıya geldi Altınorduspor maçını da 1-0 kazanarak galibiyet serisini sürdürdü. Yaklaşık 600’e yakın taraftarın stadı doldurduğu maça Vali Vahdettin Özcan ve Belediye Başkanı İrfan Dinç’de geldi.

Soğuk havaya rağmen maça hızlı başlayan ev sahibi Çankırıspor rakip kale önünde etkili olmaya başladı. Rakip takıma kale önünde baskı kuran Çankırıspor 13. dakikada Ozan’ın mükemmel golü ile 1-0 öne geçti. Havanın soğuk olması ve buzlu zemin nedeniyle her iki takımda temkinli oynadı ve ilk yarı 1-0 Çankırıspor’un üstünlüğü ile sona erdi.

İlk yarıda olduğu gibi ikinci yarıda da rakip takıma göre daha üstün oynayan Çankırıspor ele geçirdiği birçok gol fırsatını cömertçe harcadı. Özellikle maçın son 10 dakikasında yakalanan gol fırsatları nedeniyle maça gelen seyirciler hop oturup hop kalktı. Çankırı Atatürk Stadında oynanan maç sonrasında Çankırıspor ilk yarıda kazandığı gol ile maçı 1-0 kazanarak 3 puanın sahibi oldu. Çankırıspor haftaya Mardinspor ile karşılaşacak. Mardinspor bu haftada sahaya çıkmadı.

Stat: Atatürk Stadı

Hakemler: Sefa Demir ***, Mutlu Çiğdem ***, Serdar İla ***

Çankırıspor: Gökhan ***, Abdullah Kasım ***, Önder **, Ali ** (Dk. 87 Murat ?), Yahya ***, Zihni * (Dk. 75 Emin **),  Hüsamettin ***, Ozan ** (Dk.90 ?),  Cüneyt , Ozan ***, Can **, Volkan **

Altınorduspor: Özcan *, Kadir **, Güneş **, Mehmet ***,  Mehmet Mert **, Berkay * (Dk. 53 Azmi *), Yavuz **, Fatih **, İsmail * (Dk. Sezer *), Bayram *, Serkan **

Sarı kartlar: Dk. 11 Hüsamettin, Dk. 57 Gökhan, Dk. 58 Önder, Dk. 65 Ozan, Dk. 75 Ali ve Dk. 84 Emin (Çankırıspor), Dk. 37 Bayram (Altınorduspor)

Gol: Dk. 13 Ozan