Çankırılılar Pursaklar’da buluştu

Çankırılılar, Pursaklar Belediyesi Büyük Konferans Salonunda bir araya gelerek dayanışma toplantısı yaptı. Toplantıda Çankırı Tanıtım Günleri için birlik ve beraberlik mesajı çıktı.

30 Mayıs 2 Haziran tarihleri arasında Başkent Ankara’da yapılacak olan “Çankırı Tanıtım Günleri” öncesi Pursaklar’da dayanışma toplantısı yapıldı. Toplantıya Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Çankırı Milletvekilleri İdris Şahin, Hüseyin Filiz, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Ankara Çankırılılar Vakfı Başkanı Recep Şahin, Ankara Çankırı Dernekler Federasyonu Başkanı Adem Can, Çankırılı iş adamları, esnaflar, sanayiciler ve eğitimciler katıldı.

Çankırılı heyete ev sahipliği yapan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, ilk defa yapılacak olan Çankırı Tanıtım Günlerinde hemşerilerinin Çankırı’yı en iyi şekilde tanıtacaklarına inandığını söyledi. Vali Vahdettin Özcan, Ankara’daki Çankırılılardan destek isteyerek “30 Mayıs, Çankırılıların birlik beraberlik ve dayanışma günü olacak. İlk defa yapacağımız tanıtım gününe iddialı bir şekilde hazırlanacağız. Tüm Çankırılı hemşerilerimizin desteklerini bekliyoruz.” dedi.

Milletvekilleri Hüseyin Filiz ve İdris Naim’in ortak mesajı ise “Çankırı Tanıtım Günü”nde ülkenin çimentosu olarak bilinen Çankırılıların iyi bir dayanışma sergileyerek varlıklarını Ankara’da ispat edecekleri yönünde oldu. Toplantıya katılanlar Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’in bir Çankırılı olarak Ankara’da başarılı hizmetlere imza attığına dikkat çekerek, heyete gösterdiği misafirperverlikten dolayı Çetin’e teşekkür ettiler.