Çankırılı minik basketbolcular profesyonel ligleri takip etti

Nurettin Ok Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü tarafından açılan Halk Eğitim Basketbol kursu tüm hızıyla devam ediyor.

7-12 yaş arası minik basketbolcular geleceğe ışık saçıyor.

Basketbol kursunda eğitmenler Basketbol Antrenörü Cihat Maraz minik kursiyerlerin başarısı için pratik eğitimlerini görsel eğitimlerle destekliyor.

Profesyonel Basketbol mücadelelerini yerinde minik basketbolculara izlettirerek, hareketlerini, duruşları, atışlarını gözlemleterek aktaran Coach Maraz miniklerin geleceği için ışık saçıyor.

Ankara Arena Spor Salonunda oynanan Beko Basketbol Ligi maçlarından Türk Telekom-Beşiktaş ve Türk Telekom-Pınar Karşıyaka maçlarına yaklaşık 50 kişilik bir heyetle giderek izlediler. Minik Basketbolcular Pınar Karşıyaka Coach’ı, Efes Pilsen eski starı Milli Takım Oyuncusu Ufuk Sarıca ve Beşiktaş Coach’ı Erman Kunter ile tanışarak fotoğraf çektirdiler.

Minik Basketbolcuların büyük takımlarda yerlerini almasını amaç edindiklerini belirten Basketbol Antrenörü Maraz,  ufak yaşta tecrübe kazanmalarını ve profesyonel basketbolcuları tanıma imkanı sunduklarını belirtti.

Etkinliklerin sürekli devam edeceğini belirten Coach Maraz, “Çankırı’da basketbolu miniklere sevdirerek, Basketbol branşını Çankırı’da popüler spor haline getirip Çankırı çocuğunun neler yaptığını ülkemize göstermek istiyoruz. Şuan 60 minik basketbolcu ile çalışmalarımızı Cumartesi-Pazar günleri saat 09.00-12.00 saatleri arasında Fen Lisesi Salonunda ve Salı-Çarşamba-Cuma günleri 14.00-16.00 saatleri arasında 28 nci Piyade Tugay Komutanlığı Salonunda eğitimlerine devam ediyor.” dedi.

Halk Eğitim Basketbol kursuna katılan minik basketbolcu sayısında hedefin 200 minik basketbolcu olduğunu belirten Coach Maraz “Minik Basketbolculara kulüpleşme konusunda destek sağlayacağını” ifade ederek çocuklarına destek veren velilere teşekkür etti.

Antrenmanlar ve çocukların spora olan ilgileri ile zararlı alışkanlıklardan da uzak durulduğunun altını çizen Coach Maraz, velilerin spora teşvik edici hal ve hareketler içerisinde olmalarını istedi.