Dunlop
featured

Çankırılı İş İnsanı Mehmet Ali Karamemiş’ten “İyi Ki Varsın Eren” Jesti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1 Ocak 2021 tarihinde vizyona giren ve tüm Türkiye’de yüreklere dokunan ‘Kesişme: İyi ki varsın Eren’ filmi, Çankırılı iş insanı Mehmet Ali Karamemiş’in katkıları ile Çankırı’da da özel gösterimle ücretsiz olarak izletildi.

Karadeniz’de şehit edilen ve Türkiye’nin sembol isimleri arasında yerini alan Şehit Eren Bülbül ve Şehit Ferhat Gedik Astsubay’ın anısını yaşatmak için çekilen film Çankırı’da da duygusal anlar yaşanmasına sahne oldu.

Türkiye’nin dört bir tarafında özel gösterimlerle izletilen film için Çankırı’da da İYİ Parti Genel Merkez Uluslararası Politikalar Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Çankırılı iş insanı Mehmet Ali Karamemiş, 500 kişinin ücretsiz şekilde izlemesi için sponsor oldu.

13 liseden 300 gencin yanı sıra 200 kişilik Şehit Aileleri ve yakınları ile Gaziler, Kesişme: İyi ki varsın Eren filmini Yunus AVM’de bulunan Cinemax’da Karamemiş’in sponsorluğunda ücretsiz olarak izleme imkânı buldular.

Film gösterimi öncesi katılımcılara hitap eden İş insanı Mehmet Ali Karamemiş “Sevgili gençler, kıymetli büyüklerim, değerli Çankırılı hemşerilerim bugün Kesişme: İyi ki varsın Eren filmi vesilesiyle sizlerle bir arada olmanın onurunu yaşıyorum. Bizler Çankırılıyız, bin yıldır düşman ayağının basmadığı bu toprakların evlatları olarak; vatanımız, milletimiz, dinimiz ve şanlı Türk Bayrağımız için canımızı, kanımızı feda etmekten hiçbir zaman geri durmadık. Çanakkale Savaşı’nda, İstiklal Harbi’nde ve ülkemizdeki terör örgütleriyle mücadelede hep en ön safta yer aldık. İstiklal Yolu’nda çocuğunun üstündeki örtüyü alıp, cephanenin üzerine örten de yine bizlerdik. Hain terör örgütü PKK’nın Karadeniz’de şehit ettiği Eren Bülbül evladımız ve Astsubay Ferhat Gedik kardeşimiz anısına çekilen bu film ile aynı duyguyu yaşamak ve bu bilinci gelecek nesillere taşımak için Çankırı’mızda gençlerimiz ve şehit ailelerimizle birlikte bu filmi izlemek istedik. Sizler de davetimizi kırmadınız, katılımınız bizleri şereflendirdi. Hepinizi ayrı ayrı selamlıyorum. İyi ki varsınız. İyi ki varsın Eren, İyi ki varsın Ferhat Astsubay, İyi ki varsın Çankırı”

300 gencin ücretsiz olarak izleme imkânı bulduğu film gençler tarafından büyük beğeni alırken, pek çoğunun duygusal sahnelerde gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Film sonrası Çankırılı iş insanı Karamemiş’e böyle bir imkân sağladığı için teşekkür eden gençler, herkesin bu filmi izlemesi gerektiğini söylediler. Şehit aileleri de filmden çok etkilendiklerini belirtirken, milli duyguların yaşatılmasına vesile olduğu için İş insanı Karamemiş’e teşekkür ettiler.

YÜKSEK TEKE: “BU ÜLKEDE NE EREN BÜLBÜL’LER BİTECEK, NE FERHAT GEDİK’LER BİTECEK”

Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksek Teke film sonrası yaptığı değerlendirmede şu ifadelerde bulundu: “Duygulandık, gerçek bir hayat hikâyesi, bu ülkede ne Eren Bülbül’ler bitecek, ne Ferhat Gedik’ler bitecek. Sene 1984’den beri devam eden bir PKK terörü ve bu uğurda ödenen binlerce şehit, binlerce gazi, verilen binlerce can. Allah hepsinden razı olsun. Kim teröre ve teröristlere destek oluyorsa Allah bin belasını versin. Ayrıca TBMM’de, Gazi Meclis’te terörist istemiyoruz. O hainlerin de oradan dışlanması noktasında sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere talep ve rica ediyoruz. Bu imkânı bizlere sunan iş adamımız Mehmet Ali Bey’e de çok teşekkür ediyorum. Şehit ailelerimizle, gazilerimizle izledik, duygulandık ama hayatın gerçeği. Bu coğrafyada yaşamanın bir bedeli var. Erenleri Fethi Sekin’ler, Ferhat Astsubay, meslektaşımız ruhları şad olsun, mekânları cennet olsun”.