Dunlop

Çankırılı esnaflar iftarda buluştu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Müftülüğü bünyesinde geçen yıl hizmete açılan Cemaleddin Ferruh Kuran Kursu, Çankırılı esnaflar ve Kuran kursu öğrencileri için önceki gün 150 kişilik iftar yemeği düzenledi.

Cemaleddin Ferruh Kuran Kursu yemekhanesinde düzenlenen iftara Kuran kursu öğrencileri, cami imamları, esnaflar ve İl Müftüsü Arslan Türk katıldı.

Yemekte bir konuşma yapan İl Müftüsü Arslan Türk, “Bugün burada Ramazan ayı dolayısıyla verilen iftar yemeği için toplandık. Ramazan ayı her aydan daha hayırlıdır. Bu ayın anlamını iyi kavramamız ve yeni yetişen nesillere kavratmamız gerekmektedir. Bu yemek böyle anlamlı bir yemektir. Burası Allah’ın kelamının öğretildiği yerdir ve burası sizin eserinizdir. Sizin oluşturduğunuz binada sizler için bir şeyler yapmamız gerektiğini düşündük ve sizi ramazan gününde buraya bu yüzden davet ettik. Çankırı halkının bu konuda ne kadar duyarlı olduğunu Çankırı’da geride bıraktığım 4 ay içerisinde fazlasıyla gördüm. Bunun için size ayrıca teşekkür ediyorum. Kuran kursunda eğitim gören yavrularımıza da başarılar diliyorum. Hepinize bir kez daha şükranlarımı sunuyor, afiyet olsun diyorum ” dedi.

Yemek, yapılan iftar duasının ardından kılınan akşam namazı ile sona erdi.