Dunlop
featured

Çankırı’dan Suriyeli Mültecilere Şefkat Eli

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal yardımlaşmada kent merkezinde çok sayıda öğrenci ve ihtiyaç sahibi vatandaşın yardımına koşan Çankırı Belediyesi, Şanlıurfa Belediyesi’nden gelen talep üzerine bu kez Suriyeli mültecilere yardım götürdü. Başkan Dinç’in talimatı ile hazırlanan giyim, gıda, oyuncak ve temizlik ürünlerini içeren 30 yardım kolisi ile yaklaşık 400 paket insani yardım malzemesi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı ekiplerine teslim edildi.
Yardımlar ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Dinç, yerel yönetim olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımcı olmaya çalıştıklarını ve bu kapsamda Türkiye’de bulunan mültecilere de yardım ulaştırdıklarını belirtti.
Doğu illerindeki kamplara sığınan Suriyeli ve Iraklı vatandaşların yaşamlarını çok zor şartlar altında devam ettirdiklerine şahit olduğunu belirten Dinç, ”Yaptığımız yardımlarla onların yanında olduğumuzu göstermek istedik. İnşallah Orta Doğu’daki bu süreç bir an önce son bulur” dedi.
Yardımlar ile ilgilenen ekibi misafir eden Şanlıurfa Belediye Başkan Vekili Nihat Kılıç’da uzak bir şehirden yapılan yardımların kendileri açısından çok anlamlı olduğunu belirterek, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’e teşekkür etti.