Çankırı’da bir ilk

Vadispor Kulübü Eskişehir’de düzenlenecek olan Türkiye Büyükler Vücut Geliştirme Şampiyonası’na Çankırı adına 1 sporcu ile katılıyor.

 

Hafta sonu Eskişehir’de düzenlenecek olan Türkiye Büyükler Vücut Geliştirme Şampiyonası seçmelerine Çankırı adına katılan Murat Polat “Çankırı’da ben bir ilkim. Daha önceki yıllarda Çankırı’dan kimse bu sporla ilgilenmemiş. Bu yüzden daha istekli ve azimliyim. Bu spor daha çok sosyete sporu olarak biliniyor ama aslında öyle değil. Çok zor bir spor, başarılı olmak için her şeyine dikkat etmelisin. Yaklaşık 3,5 senedir bu sporla ilgileniyorum. Vücudunu daha iyi tanıyorsun, kendi doktorun oluyorsun. Aynı zamanda maliyetli bir spor. Yemene içmene dikkat etmen lazım. Örneğin ben yıllardır Merve yemiyorum ve şu an sadece et yiyorum” dedi.

 

Ayrıca Polat seçmelerden önceki birkaç günün önemini vurgulayarak “ 3 gündür 15 kilo su içtim ve son 24 saat su içmeyeceğim. Kendimi tamamen yarışmaya odakladım. Şayet başarısız olursam, bu beni üzmeyecek. Çünkü sonuç benim için bir ölçü değil. Çankırı adını en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağım” dedi.

 

68 kiloda klasik vücut geliştirme dalında yarışacak olan Polat, Vadispor Kulüp Başkanı Selahattin Çöpten ile birlikte Eskişehir’e gitmek üzere bugün yola çıkacak.

 

Vadispor Kulübü Başkanı Selahattin Çöpten ise, “ Vadispor olarak her zaman sporcularımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Bu yıl bilek güreşi şampiyonasına katılmak nasip olmadı. Bilek güreşinde şampiyon çıkartabilecek konumda idik. Bu yılda bir ilk yaşatmak istiyoruz. Murat bu spor için. 3,5 yıldır kesintisiz olarak çalışıyor. Allanın izniyle yarışmalardan alnımızın akı ile dönmek istiyorum. Çankırı’yı temsil edecek olan sporcuma sonuna kadar güveniyorum yolu açık olsun” dedi.

 

Şampiyonanın 23–25 Eylül tarihleri arasında Eskişehir’de yapılacağı ve ülke genelinden 500’e yakın sporcunun katılacağı öğrenildi.