Çankırı’da bayramlaşma

Çankırı’da, Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma yapıldı. 100. Yıl Kültür Merkezi’nde düzenlenen bayramlaşma törenine  Vali Vahdettin Özcan, AK Parti Çankırı Milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, Garnizon Komutanı Topçu Kurmay Albay Tayyar Aydın, Belediye Başkanı İrfan Dinç katıldı.

Vali Özcan, yapılan ikramlar sonrası tüm konukları ile tek tek bayramlaştı ve iyi bayramlar dileklerinde bulundu.
100 Yılda yapılan bayramlaşmanın ardından sırasıyla Huzurevi, Çankırı Devlet Hastanesi, 100 Yıl Yetiştirme Yurdu, İl Jandarma Komutanlı, İl Emniyet Müdürlüğü ve E Tipi Kapalı Cezaevi ziyaret edilerek bayramlaşma yapıldı.

Vali Vahdettin Özcan ve eşi Leyla Özcan, Milletvekilleri İdris Şahin, Hüseyin Filiz ve protokol üyeleri ile birlikte ilk ziyaretini İsmail Özdemir Huzurevi’ne yapan heyet huzurevi sakinlerinin bayramlarını kutladılar. Huzurevi sakinlerine Vali Vahdettin Özcan ve eşi Leyla Özcan tarafından hediyeler takdim edildi.

Çankırı Devlet Hastanesinde kalan hastaları da ziyaret eden Vali Özcan, geçmiş olsun dileklerini iletti ve bayramlarını kutladı. Hastanede yatan çocuklara oyuncak hediye etti.

100.Yıl Yetiştirme Yurdunu da ziyaret eden Vali Özcan ve beraberindeki heyet burada da yurtta kalan gençlerle bir araya geldi. Gençlerle bir süre sohbet eden Vali Özcan, kendilerine İstanbul gezisi sözü verdi. Derslerinde başarılar dileyerek bayramlarını kutladı.

Vali Özcan ve beraberindeki heyet daha sonra E Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu ve hükümlülerle bir araya geldi, bayramlarını kutladı. İl Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek  Askerlerin ve Polisevinde de Emniyet Mensuplarının bayramını kutladı.