Çankırıda bayramlaşma

Ramazan Bayramı nedeniyle bayramlaşma bayramın 1. günü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Bayramlaşma töreninde güne damgasını vuran olay ise protokol konuşmaları esnasında milletvekili İdris Şahin’in üniversitenin ismini anmaması üzerine Rektör Ali İbrahim Savaş’ın salonu terk etmesi ve Şahin’in konuşmasının bitmesi ile tekrar salona girmesi oldu.

Vali Vahdettin Özcan’ın ev sahipliği ile Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan bayramlaşma törenine Çankırı Milletvekilleri İdris Şahin, Hüseyin Filiz, Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Alb.Özkan Ulutaş, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı Eski Milletvekilleri Ahmet Bukan ve İrfan Keleş, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ali İbrahim Savaş, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Şakir Uslu, İl Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu, İl Genel Meclis Başkanı Osman Canbaz, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Vali Özcan, tüm konukları ile tek tek bayramlaştı. Bayramlaşma töreninde bir konuşma yapan Vali Özcan özellikle basında da oldukça yer alan Şemdinli’de yaşanan olaylara değinerek ; “Ülkemizde içimizi sızlatan olaylar cereyan ediyor. Bazı şer odakları Türk Milletini test etmeye çalışıyor. Türk Milleti test edilemez. Tokadı çok ağır olur, bu tokada kimse muhatap olmasın” dedi.

Bizleri bölmek isteyenlere Tüm Çankırılılar adına hayır diyen Vali Özcan, “Bu millet asla bölünmez ve bölünmeyecektir” diyerek vatanın bölünmez bir bütün olduğunun bir kez bilinmesini istedi.

Milletvekillerimiz Hüseyin Filiz ve İdris Şahin’de yaptıkları konuşma ile törene katılanların ve tüm Çankırılıların bayramını kutladılar.

Vali Vahdettin Özcan ve eşi Leyla Özcan, milletvekili Hüseyin Filiz, protokol üyeleri ile birlikte İsmail Özdemir Huzurevi’ne geçerek Huzurevi Sakinlerinin ellerini öpüp, bayramlarını kutladılar.

Vali Özcan ve Bayan Özcan, Çankırı Devlet Hastanesi eski ve yeni binasında kalan hastaları da ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini ilettiler ve bayramlarını kutladılar. Hastanede yatan çocuklara oyuncak hediye ettiler. Daha sonra 100.Yıl Yetiştirme Yurdunu da ziyaret ederek burada da yurtta kalan gençlerin de bayramlarını kutladılar.  Özellikle yurtta kalan 7 Afganlı çocukla sohbet eden Vali Özcan, “Burası da sizin eviniz sayılır” dedi. Afgan gençlerden Muhammed, “En büyük hayalim okumaktı ama olmadı. Küçük yaşta önce İran’a geldik. Yaklaşık 10 aydır da Türkiye’deyim” dedi

E Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu ve hükümlülerle de bir araya gelen Vali Özcan, İl Emniyet Müdürlüğü’nde emniyet mensupları ile İl Jandarma Komutanlığın da da askerlerin bayramını kutladı. Emniyet ve asayişten sorumlu her iki kuruma da teşekkür etti.

Korgun Sevgi Evleri’nde kalan çocukları da ziyaret eden Vali Özcan ve Bayan Özcan, çocuklarla tek tek ilgilendi ve çeşitli hediyeler takdim etti. Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Albay Özkan Ulutaş ve Eşi Neslihan Ulutaş’ta Vali Özcan ve Bayan Özcan’a eşlik etti.