Dunlop

Çankırı Yaran Evinde İdareciler ve Basın mensupları bir arada

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ulusal Basının Çankırı Gezisi Çivitçioğlu Medresesi  Buğdaypazarı Medresesinin gezilmesi ile devam etti.

Çivitçioğlu Medresinde ney dinletisi dinleyen basın mensupları hat ve rölyef  ve ebru yapımını izlediler.

Buğdaypazarı Medresesinde Çankırı kültürünün sunulduğu odaları ilgi ile gezen basın mensuplarına güzinede pişirilmiş kestane ile ıhlamur ikram edildi.

Türkiye’nin en büyük Tuz Mağarasını da Çankırı’da görme fırsatı bulan basın mensupları yaptıkları çekimler ve ziyaretler sonrası Çankırı Yaran Evinde Vali Özcan ve Başkan Dinç ile bir araya geldiler.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve 10 Ocak İdareciler Günü nedeniyle Vali Vahdettin Özcan ve Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve İlimizde konuk edilen ulusal basın temsilcileri ve yerel basın mensuplarına bir yemek verildi.

Çankırı takım yemeğinin ikram edildiği Çankırı Yaran Evinde Vali Özcan, “Davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. İdarecilerimizin İdareciler Gününü, Gazetecilerimizin Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Bu organizasyona desteklerinden dolayı Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürümüz Sayın Murat Karakaya’ya da teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Dinç ise, Ankara’da bir toplantıya katılması nedeni ile Ilgaz programına katılamadığını belirterek, “Hepinizin ben de bu önemli gününü kutluyorum. İlimizde göreceğiniz daha çok değerlerimiz var, tekrar sizleri eşlerinizle birlikte ilimizde konuk etmek isterim” dedi.