Dunlop

Çankırı Valisi görevine başladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mülkiye Başmüfettişi iken son Valiler Kararnamesi ile Çankırı’ya Vali olarak atanan Vahdettin Özcan, dün Çankırı Valiliği’ndeki görevine başladı.

Valilik binası önünde yapılan karşılama töreninin ardından, polis kortejini selamlayan Vali Özcan, makam odasına ilk kez oturdu. Karşılama törenine Belediye Başkanı İrfan Dinç’in geç kalması dikkatlerden kaçmadı.  Karşılama töreninin ardından, Valilik personeliyle de tanışma fırsatı bulan Özcan, daha sonra Çankırı Valiliği Birlik Salonu’nda basının önüne çıktı. Eğitimi ve iş bilgileri hakkındaki sunumun ardından kürsüye çıkan Özcan, “Türkiye’mizin güzide illerinden biri olan Çankırı’ya vali olarak atanmaktan dolayı mutluluk ve gurur duymaktayım” dedi.

Çankırı’yı henüz tanımadığı için basın mensuplarının sorularını yanıtlayamayacağını söyleyen Özcan konuşmasının devamında şunlara yer verdi;

 

“Göreve başlamadan evvel birkaç hususu sizinle paylaşmak istiyorum.Hizmette en önemli unsur sevmektir. İnsanımızı sevmek, hizmet şevki ve heyecanını arttırıcı en önemli etkendir.

İnsanlarımızın temel hak ve özgürlükleri toplumsal hayatımızın temel ve vazgeçilmez değerlerinden biri olarak benimsenecektir. Çankırı’mızın gelişmesi ve öne çıkması temel hedefimiz olacaktır. Vatandaşlarımızın huzur ve refahını temin etmek açısından kanun ve hukuki kuralları göz ardı etmeden hizmet edilecek, ancak amaç vatandaşlarımızın mutluluğu olacaktır. Şehirli, köylü, işsiz, çalışan, emekli, memur, esnaf, işadamı, erkek, kadın, çocuk, engelli tüm Çankırılı insanımıza hizmet, en önemli vazifemizdir. Hizmette kalite ve etkinlik esas kılınacaktır. Tüm yatırım ve kamu hizmetleri en yakından ve devamlı olarak takip edilecektir. Koordinasyon ve işbirliğine gerekli önem verilecek, modern yönetimin en önemli bir aracı olarak görülecektir. En etkili güç, bilgi ve onun sağladığı öz güvendir. Bunun bilincinde hareket edilecektir. Özellikle kamu yönetiminde; karar vermeye ve uygulamalara katılma ve diğer hususlarda kendini geliştiren kamu görevlileri en önemli unsur olarak bilinmelidir”

 

Özcan konuşmasını, Çankırı Valiliği’nde önceden görev yapmış, Çankırı’ya hizmet etmiş tüm meslektaşlarına teşekkür ederek tamamladı.