Çankırı Öğrenci Meclisi Başkanı Şahin Türk Oldu

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi Yönergesi gereğince geçtiğimiz hafta Org. İsmail Hakkı Karadayı İlköğretim Okulunda İl Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimi yapıldı.
Geçici Divan Başkanlığına İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Turgut Ünal, üyeliklere Gazi Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Abidin Ak ve Org. İsmail Hakkı Karadayı ilköğretim Okul Müdürü Kemal Yamuç’un getirildiği seçimlerde Şahin Türk, Bülent Tepeardı ve Muhammed Gündüz  başkanlığındaki 3 liste yarıştı.
12 ilçe öğrenci temsilcisinin oy kullandığı ve 55 geçerli oyun kullanıldığı seçimde geçerli oyların 24’ünü alan Çankırı Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi 11.sınıf öğrencisi Şahin Türk’ün başkanlığındaki Hakan Yurt, Havva Kurt ve Cihan Kurt’dan oluşan liste seçimi kazanarak ilimizi Türkiye Öğrenci Meclisinde temsil etmeye hak kazandı.
Seçimden sonra bir teşekkür konuşması yapan Çankırı İl Öğrenci Meclisi Başkanı Şahin Türk, “Seçimler bir demokrasi şöleni içerisinde geçmiştir. Biliyorum ki seçimi kim kazanırsa kazansın İlimizi en iyi şekilde temsil edecekti, bu bir ekip işi ve biz de ekip arkadaşlarımla birlikte Türkiye Öğrenci Meclisinde Çankırımızı en iyi şekilde temsil edeceğiz.
Hedefimiz Çankırı’ya Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanlığını getirmektir, Ayrıca bize destek veren başta ailelerimiz olmak üzere tüm İlçe temsilcilerine ve seçimlerde yarışan diğer listelerdeki arkadaşlarıma katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Seçim Geçici Divan Başkanı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Turgut Ünal ve üyelerin seçime katılan öğrencileri tebrik etmesi ile sona erdi.